Odkryj wszystkie specyfikacje nowego PS5 Slim i jego akcesoriów.

Nowe PlayStation 5 Slim już jest i porównania z modelem OG szaleją. Niektórzy twierdzą, że nowy, elegancki projekt jest „niewiele mniejszy” od swojego wytrzymałego poprzednika.

Cieńsza i bardziej elegancka konstrukcja

Dave2D szczegółowo rozebrał całkowicie nową konsolę, podkreślając jej węższą sylwetkę i nową zewnętrzną obudowę konsoli, która ma teraz matowe i błyszczące wykończenie. Oznacza to, że panele zakupione do pierwotnego systemu nie są kompatybilne z nowym modelem, gdyż składa się on z czterech oddzielnych części.

https://www.youtube.com/watch?v=VIDEO_ID

Nic dziwnego, że Dave2D wyraźnie wspomniał o różnicy masy. Podczas gdy oryginalna wersja waży 3,9 kg lub 3,3 kg, w zależności od tego, czy masz wersję cyfrową, czy tę z napędem dyskowym, nowe modele ważą odpowiednio 3,2 kg lub 2,6 kg.

Dave wyraził także swoje niezadowolenie z powodu braku nóżek dla użytkowników korzystających z PS5 poziomo. Należy je zakupić osobno. Zauważył również, że Slim prawdopodobnie nie ma nowego chipa, ponieważ w nowym systemie pobór mocy był nieco wyższy.

Późniejsza dostępność w Europie

Nowa konsola PS5 Slim została ogłoszona 10 października 2023 r. i ma zostać wydana w listopadzie, najpierw w Stanach Zjednoczonych. Jednak europejscy gracze będą musieli poczekać trochę dłużej, aby dostać w swoje ręce tę cieńszą wersję konsoli.

Aby uzyskać najnowsze informacje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, w którym znajdziesz informacje o dacie premiery, cenie i miejscu sprzedaży nowego PS5 Slim, a także konsol PlayStation 5 i PlayStation 5 Digital. Możesz także dowiedzieć się więcej o smukłej konstrukcji nowej konsoli PS5 Slim, ulepszonych funkcjach i nowych akcesoriach, takich jak opcjonalny napęd dysków i stojak pionowy.

Firma Sony oświadczyła niedawno, że spodziewa się jednego z najlepszych sezonów sprzedaży konsol w te Święta Bożego Narodzenia, ponieważ zapasy PlayStation 5 są teraz „w pełni dostępne” po premierze PS5 w listopadzie 2020 r.

Źródło: www.eurogamer.net