Odkryj tajemnice Mortal Kombat 1. Nowe uniwersa i postacie. Hanzo, Smoke i rodzina królewska Outworld. Nie przegap niczego!

Odkryj największe tajemnice otaczające nową erę Mortal Kombat 1!

Od czasu premiery w maju ubiegłego roku jednym z najważniejszych wydarzeń w Mortal Kombat 1 było odkrycie na nowo uniwersum gry. Dzięki stworzeniu nowego uniwersum przez Liu Kanga, nowo stworzonego boga ognia, wszystkie postacie ze składu MK1 ich powrót, pierwszy w historii Mortal Kombat, przy jednoczesnym zachowaniu świeżego charakteru. W tym artykule zagłębimy się w największe tajemnice otaczające nową erę Mortal Kombat, która ukaże się jeszcze w tym miesiącu.

Liu Kang i Raiden: odwrócenie ról

W tej nowej erze Liu Kang stał się bogiem królestwa, podczas gdy pokorny i błyskawiczny mistrz Raiden jest jego mistrzem w Mortal Kombat. Relacja między tymi dwiema postaciami była wcześniej bardzo kontrowersyjna, więc jesteśmy ciekawi, jak rozwinie się ta nowa wersja ich związku.

Bi Han i Kuai Liang: dramatyczna zmiana

Więź między Bi Hanem i Kuai Liangiem znacząco się zmieniła w nowej erze Liu Kanga. Wcześniej Bi Han był Sub-Zero, arcymistrzem klanu Lin Kuei, a Kuai Liang był jego młodszym bratem i następcą. Bi Han został później przemieniony w Nooba Saibota po jego śmierci, co podsyciło zaciętą rywalizację między obiema postaciami.

Teraz Bi Han i Kuai Liang nadal są braćmi, ale tym razem Bi Han znów jest Sub-Zero, a Kuai Liang stał się ubranym na żółto ninja zwanym Skorpionem. Walczą ramię w ramię w imieniu klanu Lin Kuei, ale ich osobowości znacznie się zmieniły. Bi Han nieustannie kwestionuje przywództwo Liu Kanga, podczas gdy Kuai Liang stara się być głosem rozsądku i w tajemnicy martwi się, że pewnego dnia będzie musiał rzucić wyzwanie swojemu bratu. Jeśli chodzi o Scorpiona z poprzedniej linii czasu, Hanzo Hasashiego, w tej chwili nigdzie go nie można znaleźć.

Gdzie jest Hanzo?

Kiedy Kuai Liang staje się Skorpionem, pozostaje nam proste pytanie: gdzie jest Hanzo Hasashi? Ten mściwy ninja, który wypowiedział wojnę klanowi Lin Kuei po zamordowaniu swojej żony i dziecka, jest obecnie zaginiony, a jego imię i nazwisko nie jest znane. Uważamy jednak, że jego zniknięcie jest posunięciem odwracającym uwagę… z naciskiem na pierwszą część.

Tożsamość Smoke’a w Mortal Kombat 1 nie została jeszcze ujawniona, ale jego historia jest niesamowicie podobna do historii Scorpiona. Według jego oficjalnej biografii na stronie Mortal Kombat, jego rodzina zginęła po nielegalnym wkroczeniu na ziemie klanu Lin Kuei podczas polowania, pozostawiając Smoke’a jako sierotę. Śmierć rodziny z rąk klanu Lin Kuei wydaje się dziwnie powszechna, ale tutaj, w MK1, klan Lin Kuei przyjął dziecko po tym, jak był zawstydzony jego czynami. Czy tym dzieckiem był młody Hanzo, którego oszczędzono, zamiast paść ofiarą wściekłości?

Postać Smoke’a zawsze była łączona z sagą Bi Han i Kuai Liang, podobnie jak Hanzo. Oficjalna legenda głosi, że Smoke dołączył do Sub-Zero w Outworld w Mortal Kombat 2, a następnie ścigał go w MK3. Dodatkowo był powiązany z Noobem w MK: Deception, tworząc Noob-Smoke. W międzyczasie Hanzo szukał zemsty na klanie Lin Kuei, zdał sobie sprawę, że został oszukany przez Quan Chi i ostatecznie zaprzyjaźnił się z Kuai Liangiem.

Teraz nadal widzimy Smoke’a walczącego u boku Bi Hana i Kuai Lianga, ale w innych okolicznościach. Czy Hanzo walczy teraz jako Smoke? Będziemy musieli poczekać, żeby się dowiedzieć. Jednak kilka wskazówek ukrytych w przeszłości może przypieczętować transakcję. Na przykład Smoke po raz pierwszy pojawił się w Mortal Kombat II jako ukryty wojownik, którego nie można grać. Jaki był jego styl walki w tej grze? Skorpiona. Dodatkowo, który z cybernetycznych robotów w Mortal Kombat 3 miał atak harpunem? Palić. Nie wiemy, czy Hanzo skończy jako Smoke, ale miałoby to sens, gdyby tak było.

Outworld, rodzina królewska i Umgadi

Podobnie jak bracia ninja, historia Kitany i Mileeny uległa poważnym zmianom w nowej epoce. Zamiast Mileeny będącej genetycznym klonem Kitany jak wcześniej, Kitana i Mileena są prawdziwymi siostrami bliźniaczkami. Dodatkowo, co ciekawe, to Mileena jest kolejną spadkobierczynią tronu Outworld, zajmowanego obecnie przez ich matkę Sindel, gdyż jest starszą z dwójki bliźniaczek. Kitana jest lojalną doradczynią i opiekunką swojej siostry i z tego, co widzieliśmy do tej pory, traktuje tę rolę bardzo poważnie.

Pomimo tego teraz legalnego rodu, Mileena nadal cierpi na potworną stronę, która jest częścią większej zarazy: Tarkat. Zamiast być rasą samą w sobie, Tarkatanie, tacy jak Baraka w Mortal Kombat 1, są teraz byłymi mieszkańcami Outworld cierpiącymi na poważną chorobę, która mutuje ich ciała i zamienia ich w dzikich dzikusów. Nie jest jasne, w jaki sposób Mileena zaraziła się tą chorobą, ale zastanawiamy się, czy „straszna tragedia”, która kosztowała Li Mei jej pozycję wśród Umgadi – składających się wyłącznie z kobiet obrońców rodziny królewskiej Outworld – jest ze sobą powiązana. Poza tym, jeśli Mileena stanie się szalona, ​​jej siostra Kitana może ją powstrzymać, niezależnie od jej lojalności.

Skoro mowa o Umgadi, biografia Tanyi na oficjalnej stronie gry opisuje ich jako „oddanych pobożności i czystości”.

Źródło: www.gamespot.com