Odkryj szczegółowo wspaniały remake Dragon Quest III HD-2D

Długo oczekiwany remake Dragon Quest III HD-2D Remake został zaprezentowany podczas dzisiejszego Nintendo Direct. Dowiedzieliśmy się dużo więcej na temat nadchodzącej gry, w tym na temat daty jej premiery, która przewidziana jest na listopad. Dodatkowo podczas Summer Game Fest 2024 spędziliśmy około 45 minut, sprawdzając nadchodzący remake w stylu retro jednej z najbardziej lubianych i najważniejszych gier Dragon Quest wszechczasów.

Fabuła Dragon Quest III

W Dragon Quest III, którego akcja toczy się wiele lat przed dwoma pierwszymi grami z serii, wcielasz się w jedyne dziecko Ortegi, wielkiego bohatera, któremu nie udało się pokonać Baramosa, Arcybianda zagrażającego bezpieczeństwu świata. W 16. urodziny dziecka zostaje wezwane przez króla Aliahanu i zlecone mu kontynuowanie niedokończonej misji ojca, mającej na celu pokonanie Baramosa. 16-letni bohater musi zebrać swoją drużynę, eksplorować rozległy świat pełen miast i lochów oraz stawić czoła potworom w turowych bitwach.

Nowy wygląd Dragon Quest III

W Dragon Quest III HD-2D Remake gracze mogą cieszyć się piękną grafiką HD-2D, łączącą sprite’y 2D z grafiką i elementami 3D, spopularyzowanymi przez inne gry Square Enix, takie jak Octopath Traveler i Triangle Strategy. Remake zawiera także zmodernizowany interfejs użytkownika i różne ulepszenia jakości życia. Dragon Quest III HD-2D Remake jest wierny historii z oryginalnej gry, ale deweloperzy Team Asano i Artdink rozszerzyli także centralną narrację pod okiem twórcy serii Yuji Horii.

Modernizacje i ulepszenia

Ta nowa wersja w dalszym ciągu opiera się na tradycyjnej walce turowej obecnej w oryginale NES, który pojawił się w Stanach Zjednoczonych w 1992 roku. Jednak zespół poszerzył także swoje horyzonty, oferując graczom nowe animacje, regulowaną prędkość walki, a nawet automatyczny tryb walki . Kiedy grałem, te ulepszenia były najbardziej zauważalne. Tak, grafika jest wspaniała, a ulepszenia interfejsu użytkownika pomagają, ale możliwość przyspieszenia zwykle wolniejszych bitew turowych, a nawet przełączenia ich w tryb automatycznej bitwy sprawiła, że ​​postępy były znacznie przyjemniejsze. Stawianie czoła niekończącym się falom Antnibblerów, Starków Ravenów, Slimów i Bunicornów przy użyciu tych ustawień pozwoliło mi na podniesienie poziomu moich postaci podczas eksploracji ogromnej mapy otwartego świata.

Należy jednak zauważyć, że ta gra została wyraźnie stworzona pod koniec lat 80. Wprowadzono do niej różne modernizacje i aktualizacje, ale możesz być rozczarowany, jeśli oczekujesz czegoś odpowiadającego standardowemu, nowoczesnemu projektowi gier i rozgrywce. Jeśli jednak jesteś fanem oryginału lub po prostu chcesz wrócić do tego ukochanego klasyka, ta wersja wydaje się najlepszym sposobem, aby cieszyć się historią Dragon Quest III w 2024 roku.

Data wydania

Jeśli jesteście zainteresowani tym remake’iem, wiedzcie, że podczas Nintendo Direct poznaliśmy także datę premiery: Dragon Quest III HD-2D Remake będzie dostępny na PS5, Xbox Series X/S, Switch i PC już 14 listopada.

Źródło: www.gameinformer.com