Odkryj Stray Children, japońską grę RPG, której nie możesz przegapić!

Przygotuj się na zanurzenie się w świecie fantasy dzięki Nintendo Direct z Japonii. Spośród wszystkich zapowiedzi jedna gra szczególnie przykuła naszą uwagę: Stray Children.

Wciągająca przygoda w wyjątkowym wszechświecie

Stray Children to gra prezentowana wyłącznie podczas japońskiego Nintendo Direct. Przedstawia młodego chłopca wciągniętego w telewizor i pogrążonego w świecie zamieszkanym wyłącznie przez dzieci. Czeka go dziwna przygoda, w której będzie musiał wejść w interakcję z potworami. Jednak na temat projektu nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Wygląda na to, że jest to gra RPG, a jeśli przyjrzysz się bliżej rozgrywce, zauważysz podobieństwo do Undertale…

Inspirujące dziedzictwo

Rzeczywiście, deweloperem Onion Games z siedzibą w Tokio kieruje Yoshiro Kimura, który pracował nad grą Moon: RPG Remix Adventure w 1997 roku. Tytuł ten, który wyznaczył historię gier wideo w Japonii, był nietypowym RPG, kwestionującym konwencji gatunku. Wiele pomysłów Moona zainspirowało później Toby’ego Foxa do stworzenia Undertale. Sukces tego ostatniego z kolei skłonił Onion Games i Kimurę do przerobienia Moon i wydania go na całym świecie na Nintendo Switch w 2021 roku.

Oczekiwane wydanie na całym świecie

Dobra wiadomość jest taka, że ​​bezpańskie dzieci nie będą ograniczać się do Japonii. Gra będzie zlokalizowana i dostępna na całym świecie. Na razie nie podano żadnej daty premiery, ale Onion Games obiecuje nam wkrótce nowe informacje. Bądź na bieżąco z biuletynem studia, aby dowiedzieć się jako pierwszy.

Kiedy z niecierpliwością czekamy na wydanie trzeciego rozdziału Deltarune, nie zapominajmy o tym klejnocie gry, jakim jest Stray Children.

Źródło: www.ign.com