Odkryj Shovel Knight: Shovel of Hope DX i jego nowe funkcje!

Yacht Club Games przedstawia Shovel Knight: Shovel of Hope DX, zupełnie nową część serii Shovel Knight, na zakończenie dzisiejszej prezentacji. Prawie 30-minutowy pokaz pozwolił fanom lepiej przyjrzeć się planom twórcy gier retro uczcić 10. rocznicę powstania swojej przełomowej platformówki. Oznacza to jednak, że przyszłość jego niebieskiego bohatera z łopatą jest jaśniejsza niż kiedykolwiek.

Shovel Knight: Shovel of Hope DX – edycja ostateczna

Shovel Knight: Shovel of Hope DX to ulepszona wersja klasyka Yacht Club, nazywana „ostateczną” edycją tego doświadczenia. Obiecuje 20 unikalnych grywalnych postaci, takich jak Rycerz Tarczy, Czarodziejka i liczni członkowie Zakonu No Quarter. Shovel Knight DX dodaje także funkcję przewijania i zapisywania punktów, a także ponad 300 kodów dla tych, którzy chcą dostosować rozgrywkę do swoich pragnień. Inne obiecujące funkcje obejmują tryby wieloosobowe online oraz powrót etapów wyzwań, niestandardowego rycerza i Ghost Battle Arena. Nie ujawniono jeszcze daty premiery ani listy platform, ale stronę Steam można znaleźć tutaj.

Nowe dzieło nadchodzi w 3D

Shovel Knight DX to doświadczenie, które fani znają i kochają, w nowym blasku, ale w przyszłości zespół ujawni, jak to nazywają, „zupełnie nową grę Shovel Knight z głównego nurtu”. Tajemniczy projekt jest w fazie rozwoju, a Yacht Club powstrzymał się dzisiaj od pokazania zbyt wiele. Jednak zespół wydaje się mocno drażnić, że niezatytułowana gra Shovel Knight może w końcu przenieść tytułowego bohatera do 3D.

Jedynym materiałem filmowym, który mógł być pierwszą główną grą 3D studia Shovel Knight, była nowa, błyszcząca, trójwymiarowa wersja logo studia. Yacht Club drażni również, że gracze mogą także przeglądać takie tytuły jak Shovel Knight Dig, Shovel Knight Pocket Dungeon i kolekcję Shovel Knight: Treasure Trove w poszukiwaniu „wskazówek” dotyczących tego, co ma nadejść.

Inne wiadomości o Shovel Knight

Zespół twierdzi ponadto, że gracze mogą spodziewać się tego lata za darmo DLC Shovel Knight Dig Wicked Wishes, które dodaje zadania, bossów i nie tylko. Tymczasem pakiet Shovel Knight Pocket Dungeon Paradox Pack będzie dostępny bezpłatnie tego lata i zapewnia obsługę modów na PC, a także nowe grywalne postacie, wyzwania, sekrety i nie tylko.

Ekscytacja wokół Shovel Knight trwa także w grach spoza Yacht Clubu, takich jak For Honor, Brawlhalla i Fall Guys Ultimate Knockout, gdzie wkrótce powróci zawartość crossover na ograniczony czas.

Źródło: www.ign.com