Odkryj pojawienie się Robloxa na PlayStation w październiku!

Czy jesteś fanem gier wideo i posiadasz PlayStation 4 lub PS5? Będziesz więc zachwycony wiadomością, że słynna platforma do tworzenia gier Roblox wreszcie pojawi się na tych konsolach w październiku przyszłego roku!

Niekończące się oczekiwanie

Roblox, dostępny już na Xbox od 2015 roku, odniósł ogromny sukces na PC, iPhonie i Androidzie. Mimo to jej premiera na PlayStation została opóźniona o wiele lat. Przyczyny tego opóźnienia? Krążą pogłoski, że dyrektor generalny Sony, Jim Ryan, wyraził zaniepokojenie popularnością gry wśród dzieci.

Rzeczywiście, niektóre wypowiedzi Ryana z 2022 r., ujawnione podczas tegorocznego procesu FTC przeciwko Microsoft, wskazują, że PlayStation zawsze zachowywało ostrożność w przypadku Robloxu ze względu na miliony młodych użytkowników i „wszystko, co mogłoby ich potencjalnie wykorzystać”. Ryan zasugerował jednak również, że podejście firmy do gier może się zmienić.

Nadeszła zmiana

I to już jest zrobione! Roblox oficjalnie ogłosił premierę na PlayStation podczas corocznej konferencji programistów, która potrwa do jutra w San Francisco.

Ponadto pełna wersja zestawów słuchawkowych Meta Quest 2 pojawi się jeszcze w tym miesiącu, po milionie pobrań otwartej wersji beta gry Roblox Quest 2.

Ekscytujące nowe funkcje

Podczas tego wydarzenia Roblox ujawnił także kilka nowych funkcji. Należą do nich Roblox Connect, usługa czatu w grze, która może zadzwonić na Twój telefon komórkowy i bezpośrednio uruchomić grę. Użytkownicy są reprezentowani przez awatary Roblox w środowiskach wirtualnych, z ruchami i wyrazem twarzy.

Dla tych, którzy używają Roblox do tworzenia gier, firma wprowadziła Asystenta, towarzysza sztucznej inteligencji do zintegrowanego studia deweloperskiego gry, który pomaga początkującym i przyspiesza proces zaawansowanym twórcom, szybko sugerując funkcje lub rozwiązania.linie kodu.

Powody zmiany

Nie jesteśmy pewni, co dokładnie sprawiło, że PlayStation zmieniło zdanie na temat Robloxa, pomimo wcześniejszych raportów wskazujących na błędy w jego moderowaniu. Jednak platforma opublikowała niedawno statystyki pokazujące, że jej odbiorcy się starzeją – w 2022 r. 38% jej najbardziej aktywnych użytkowników miało ponad 17 lat.

Do tego dochodzi niezwykła popularność RobloX, która nieuchronnie interesuje PlayStation. Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic Games, powiedział, że Roblox ma 250 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie w porównaniu do 100 milionów Minecrafta i 70 milionów Fortnite.

Podsumowując, premiera Robloxa na PlayStation to świetna wiadomość dla wszystkich fanów gier wideo. Wkrótce będziesz mógł cieszyć się tą niezwykle popularną platformą do tworzenia gier na swojej ulubionej konsoli. Przygotuj się więc na nowe przygody i pozwól swojej kreatywności szaleć dzięki Robloxowi!

Źródło: www.eurogamer.net