Odkryj podstępny spisek w thrillerze środowiskowym The Forest Cathedral, który jest już dostępny na Xbox


Hej, czytelnicy Xbox Wire! Nazywam się Yared z Whitethorn Games i jestem tutaj, aby podzielić się kilkoma informacjami na temat naszego najnowszego wydania, Katedra Leśnaktóra pojawiła się dzisiaj na Xbox Series S|X!

Chociaż możesz nas znać z wielu przytulnych, ciepłych tytułów, które opublikowaliśmy, takich jak Perkal I Jezioro, Katedra Leśna obiera nieco ciemniejszy kierunek. Gra, choć nadal opiera się na spokojnej, bezstresowej rozgrywce, wywołuje bardziej niepokojące, niesamowite uczucie, które zbliża się do królestwa horroru. Gracze wezmą udział w tajemniczym, klimatycznym thrillerze psychologicznym opartym na prawdziwych katastrofach ekologicznych spowodowanych przez pestycyd DDT lub, jak deweloper Brian Wilson dokładniej opisuje ten gatunek: thriller środowiskowy. Gra toczy się z punktu widzenia naukowca zajmującego się środowiskiem, Rachel Carson, chociaż prawdziwą gwiazdą serialu jest nawiedzona sceneria.

Metody badań

Katedra Leśna w pełni udźwiękowiona, bogata narracja jest opowiedziana poprzez połączenie dwóch stylów rozgrywki. Jednym z nich jest eksploracja 3D z perspektywy pierwszej osoby, w której gracz porusza się po Science Island, prowadząc badania nad dziką przyrodą. Robiąc notatki i korzystając ze specjalnego skanera, gracz bada odległą wyspę w poszukiwaniu odpowiedzi na zagadkę.

Po drodze możesz wchodzić w interakcje z terminalami komputerowymi, gdzie Katedra Leśna drugi styl rozgrywki pojawia się w postaci platformówek 2D. Na tych terminalach gracz kontroluje dwuwymiarową postać „Małego Człowieka”, przemierzając łamigłówki, aby obsługiwać mechanizmy z powrotem w przestrzeni 3D. Zarówno światy 2D, jak i 3D wchodzą ze sobą w interakcję, odblokowując nowe obszary lub rozwijając historię.

płytka drukowana

Sztuka naśladuje życie

Katedra Leśna historia jest dramatyczną reinterpretacją książki naukowej o środowisku Rachel Carson, naukowca ze świata rzeczywistego, Cicha wiosna, który udokumentował jej odkrycie szkodliwego działania DDT. Deweloper Brian Wilson czerpał inspirację z próby uciszenia Carson i jej ustaleń, aby zbudować własną artystyczną interpretację wydarzeń.

Jak wyjaśnia Wilson, „historia Rachel Carson to historia Dawida kontra Goliata”. W trakcie gry będziesz zanurzony w sytuacjach, które przywołują uczucie walki z przytłaczającym oporem. W ten sposób Wilson naśladuje to, co jego zdaniem Carson musiała czuć, gdy walczyła o udostępnienie informacji, które ostatecznie ratowały życie, a których gigantyczne firmy chemiczne nie chciały, aby opinia publiczna się dowiedziała. Katedra Leśna wprowadza tę samą niepewność, strach i uwięzienie, pozostawiając gracza z niecierpliwością, aby odkryć, jak rozwija się złośliwy spisek.

Pustynia

Środowisko, w którym gracze będą eksplorować Katedra Leśna opiera się na własnej Forest Cathedral Cook Forest State Park, położonej w zachodniej Pensylwanii – w pobliżu miejsca, w którym dorastali zarówno Wilson, jak i Carson. Barwnie odwzorowane otoczenie w połączeniu z nastrojową ścieżką dźwiękową – w tym kilkoma oryginalnymi utworami skomponowanymi przez Wilsona – tworzą spokojną, ale przerażającą scenerię dla rozwoju historii. Od dramatycznej wysokości wysokich, rodzimych drzew po spokojne jezioro, które otacza brzegi wyspy, intrygi otaczają cię, gdy przeczesujesz wyspę i odkrywasz jej tajemnice. Choć lokalnie inspirowane, motywy gry dotyczące świadomości społecznej i naszego obowiązku wobec naszego środowiska mają zastosowanie globalnie.

Łatwość dostępu

Whitethorn Games chce mieć pewność, że jak najwięcej graczy będzie miało szansę cieszyć się naszymi tytułami Katedra Leśna wdraża wiele funkcji ułatwień dostępu z myślą o tym celu. Niektóre z regulowanych ustawień obejmują:

  • Pełna obsługa klawiatury i myszy lub kontrolera do gamepada
  • Ponowne wiązanie wejść dla większości akcji
  • Tekst/napisy bezszeryfowe o wysokim kontraście i opcje kroju pisma Open Dyslexic
  • Przełączniki efektów wizualnych
  • Częste punkty kontrolne
  • Przełącznik „Wyłącz kolce”, usuwający zagrożenia sekcji platformowej
  • Przełącz „Tryb unoszenia się”, zmniejszając prędkość opadania sekcji platformy
  • Jeszcze więcej opcji, wszystkie dostępne w menu ustawień w dowolnym momencie

Dzięki tym ustawieniom gracze mogą dostosować swoje wrażenia, aby najlepiej pasowały do ​​ich stylu gry i umiejętności w dowolnym momencie rozgrywki.

Mamy nadzieję, że spodoba ci się odkrywanie tajemnic Wyspy Nauki Katedra Leśna, już dostępne w sklepie Xbox!

postacie

Katedra Leśna

Xbox Live

Katedra Leśna

Gry Whitethorn, Inc.

14,99 $

The Forest Cathedral to pierwszoosobowy thriller środowiskowy, którego akcja toczy się na odległej wyspie. Wcielając się w naukowca Rachel Carson, gracze dowiedzą się, dlaczego wyspa nie pozwala jej opuścić wyspy. Gra opowiada wymyśloną na nowo historię próby milczenia Rachel Carson, która doprowadziła do odkrycia przez nią szkodliwego pestycydu znanego jako DDT. Powoli odkrywaj skutki DDT w tej dramatycznej nowej wersji historii Rachel Carson. Korzystaj z zaawansowanej technologii środowiskowej, aby rozwiązywać połączone łamigłówki 2D/3D.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2023/03/14/the-forest-cathedral-out-now-on-xbox/