Odkryj oryginalną sztukę Nintendo Power: wciągającą wystawę poświęconą historii Nintendo.

Odkryj Art of Nintendo Power: objazdową wystawę, która zabierze Cię w głąb historii popkultury. Zanurz się za kulisami legendarnego magazynu i podziwiaj oryginalne prace, szkice i modele 3D, a wszystko to z początków publikacji. Będziesz miał okazję zobaczyć obrazy kultowych gier, takich jak Contra i Mario Kart, jak nigdy dotąd.

Unikalna kolekcja dzieł sztuki Nintendo

„The Art of Nintendo Power” jest dziełem Stephana Reese i jego zespołu z non-profit Interactive Art Collection. Ich cel jest prosty: zaoferować Państwu możliwość kontemplacji historii popkultury poza ekranami telewizorów i starymi magazynami. Dzięki tej objazdowej wystawie fani mogli cieszyć się wciągającymi wrażeniami podczas niedawnej imprezy PAX West 2023 w Seattle.

Prace oryginalne i niepowtarzalne

Na wystawie znajdują się oryginalne prace z magazynu Nintendo Power, niektóre z lat 80. Te wyjątkowe dzieła zostały stworzone przez utalentowanych artystów, którzy odcisnęli piętno na historii popkultury. Wśród tych artystów Kev Brockschmidt, znany szczególnie z kart Magic: The Gathering, pomógł ożywić Kirby’ego, jedną z flagowych postaci Nintendo. Wystawa ta prezentuje także twórczość Billa Morrisona, głównego artysty serii „Simpsonowie”. Będziesz miał okazję odkryć jego prace zamówione specjalnie na potrzeby produktów pochodnych, takich jak t-shirty czy gry planszowe.

Za kulisami twórczości artystycznej

Wystawa „The Art of Nintendo Power” to coś więcej niż tylko dzieła sztuki. Będziesz także mógł dowiedzieć się więcej o procesie twórczym tych kultowych obrazów. Od wstępnych szkiców po szablony użyte do stworzenia ostatecznych prac, zanurzysz się w sercu artystycznych szczegółów. Wyobraź sobie malowanie po numerach i pieczołowite usuwanie każdego kawałka taśmy, aby zrobić miejsce na kolor.

Cenne wspomnienia

Wystawa prezentuje nie tylko dzieła sztuki. Zaprasza także do odkrywania rzadkich przedmiotów, świadków minionej epoki. Wśród tych przedmiotów znajdują się koperty narysowane przez dzieci i wysłane do Nintendo Power. Koperty te zostały zebrane przez byłego pracownika Nintendo, który trzymał je przez lata. Choć udało nam się uratować około setki tych skarbów, to żałujemy, że nie udało nam się uratować wszystkich świadectw twórczości fanów.

Wyjątkowe przeżycie

„The Art of Nintendo Power” to wystawa jedyna w swoim rodzaju. Poznaj kulisy popkultury i odkryj historię swoich ulubionych gier w nowym świetle. Dzięki tej wyjątkowej kolekcji będziesz mógł zanurzyć się w szczegółach i wyobraźni sztuki Nintendo, która naznaczyła pokolenia graczy. Nie przegap tej okazji, aby odkryć historię i sztukę kryjącą się za grami, które ukształtowały nasze dzieciństwo.

Źródło: www.nintendolife.com