Odkryj Omega 6: kolejną grę wideo od Imamura i Happymeal!

Nowa gra wideo od twórcy F-Zero i Star Fox

Na tegorocznym Tokyo Game Show Takaya Imamura, najbardziej znany ze swojej pracy nad franczyzami F-Zero i Star Fox, pokazał pierwszy zwiastun swojego nadchodzącego tytułu Omega 6: The Video Game.

Gra oparta jest na mandze stworzonej przez Imamurę i będzie zawierała tekstową mechanikę przygodową oraz walkę turową.

Trudno wyobrazić sobie taką koncepcję inspirowaną The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ale według Automatona właśnie taki zamiar ma zespół deweloperski Happymeal.

Podobne podejście do The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Automaton wspomina, że ​​Happymeal konsultował się z Kenjim Matsutanim z Nintendo, który intensywnie pracował nad tytułami 3D Zelda, aby pomóc stworzyć świat w stylu piaskownicy dla Omega 6; taki, w którym gracze mogą wybrać, czy chcą bezpośrednio zająć się główną historią, czy też zanurzyć się w zadaniach pobocznych.

Zespół rozważa także umożliwienie graczom kontynuowania rozgrywki po ukończeniu głównego wątku fabularnego.

Wpływ jednej z najlepszych gier wszechczasów

Te aspekty można dziś skojarzyć z większością gier przygodowych, szczególnie tych z otwartym światem. Jednak zawsze dobrze jest czerpać inspirację z niezaprzeczalnie jednej z najlepszych gier wszechczasów. Sam Imamura publicznie wychwalał Tears of the Kingdom, stwierdzając po prostu „Zelda jest niesamowita!” » w tweecie opublikowanym wkrótce po premierze gry.

Wydanie planowane na 2024 rok

Jeśli chodzi o Omega 6: The Video Game, obecnie planowana jest jej premiera w pewnym momencie w 2024 roku.

Czy nie możecie się doczekać Omega 6: The Video Game w przyszłym roku? Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzach poniżej.

Źródło: www.nintendolife.com