Odkryj nowy OLED Steam Deck firmy Valve: funkcje i cenę

Valve przedstawia Steam Deck OLED: lepsza wydajność i nowy wygląd

Valve zaprezentowało ulepszoną wersję Steam Deck: Steam Deck OLED. Ta nowa wersja jest wyposażona w ekran OLED HDR zapewniający żywsze kolory, większą baterię zapewniającą dłuższą żywotność baterii, a także wydajniejszy procesor AMD APU i Wi-Fi 6E.

To uaktualnienie zapewnia także większą wydajność energetyczną, nawet trzykrotnie szybsze pobieranie plików i lepsze odprowadzanie ciepła dzięki większemu wentylatorowi i zoptymalizowanej temperaturze. Dodatkowo urządzenie jest o 5% lżejsze od pierwowzoru.

Charakterystyka OLED Steam Deck

Od 16 listopada Steam Deck OLED będzie dostępny w trzech modelach, każdy oferujący inną pojemność i dodatkowe opcje. Oto specyfikacja i ceny poszczególnych modeli:

Model OLED 512 GB – 549,00 USD

Model ten jest wyposażony w dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB, wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1280 x 800 HDR, procesor APU 6 nm, Wi-Fi 6E i baterię 50 Wh zapewniającą od 3 do 12 godzin gry. Zawiera także zasilacz 45 W z wtyczką 2,5 m kabla, walizka transportowa i pakiet profili Steam.

Model OLED o pojemności 1 TB – 649,00 USD

Model ten jest wyposażony w dysk SSD NVMe o pojemności 1 TB, wyświetlacz OLED HDR o rozdzielczości 1280 x 800, procesor APU 6 nm, Wi-Fi 6E i baterię 50 Wh zapewniającą od 3 do 12 godzin grania. Jest również wyposażony w adapter do zasilacza 45 W z 2,5 m, futerał z wyjmowaną wkładką, pakiet profili Steam, ekskluzywny film startowy i ekskluzywny motyw wirtualnej klawiatury.

Edycja limitowana Model OLED 1 TB – 679,00 USD (dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie)

Model ten jest również wyposażony w dysk SSD NVMe o pojemności 1 TB, wyświetlacz OLED HDR o rozdzielczości 1280 x 800, procesor APU 6 nm, Wi-Fi 6E i baterię 50 Wh zapewniającą od 3 do 12 godzin. Zawiera zasilacz 45 W z kablem o długości 2,5 m, walizkę transportową z limitowanej edycji z wyjmowaną drukowaną wkładką, pakietem profili Steam, ekskluzywnym filmem startowym i ekskluzywnym motywem wirtualnej klawiatury.

Po uruchomieniu Steam Deck OLED stanie się modelem domyślnym, zastępując oryginalne modele LCD. Pierwsze generacje Steam Deck są teraz oferowane po obniżonych cenach: 349 dolarów za model 64 GB, 399 dolarów za model 256 GB i 449 dolarów za model 512 GB.Modele te będą dostępne do wyczerpania zapasów.

Czy kusi Cię OLED Steam Deck? Czy rozważasz przejście na ten nowy model, czy będzie to dla Ciebie pierwszy nabytek? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Źródło: www.gameinformer.com