Odkryj nowe mapy Disney Lorcana: Rise of the Floodborn

Odkryj niesamowity świat Disneya Lorcany!

Kolekcjonerska gra karciana Disney Lorcana wstrząsnęła światem gier, gdy we wrześniu ukazał się pierwszy rozdział, a my już nie możemy się doczekać kolejnego zestawu tej jesieni. Zatytułowana Rise of the Floodborn, wprowadzi ponad 200 nowych kart, w tym wszelkiego rodzaju postacie, przedmioty i piosenki Disneya, a także przyniesie ekscytujący rozwój ogólnej historii Lorcany. IGN przedstawia ekskluzywne spojrzenie na kilka nowych kart z drugiego zestawu, a także wywiad z Samanthą McFerrin, prowadzącą narrację Disneya Lorcana, w którym ujawniamy epicki incydent, który sprowadził wielkie nieszczęście na królestwo Lorcany. Przygotuj się na zaawansowaną lekcję historii Lorcany!

Sprawdź przemyślenia IGN na temat Lorcany po zagraniu w praktyczne demo.

Co spowodowało powstanie Potopu?
Rozdział pierwszy zapoczątkował historię Lorcany i ustalił kontekst dla gry Lorcana, w której występują postacie Disneya w ich klasycznej formie, a także w radykalnych nowych odsłonach. Co dokładnie robimy, gdy siedzimy naprzeciwko siebie i przywołujemy Czarodzieja Mickeya, aby walczył z płonącą wersją Blizny wykonaną z lawy? Zgodnie z historią gracze zostali wezwani do pomocy magicznemu królestwu Lorcany i trafili do Wielkiego Iluminatora, magicznej biblioteki pełnej opowieści Disneya. Wcielamy się w „Iluminatorów”, którzy za pomocą magicznego atramentu przywołują „blaski” postaci Disneya i wyruszają na przygody, aby odzyskać utraconą Wiedzę. To wyścig o to, kto zdobędzie 20 Wiedzy, a zwycięzcą zostaje ten, któremu się to uda. Każda karta postaci ma wartość Wiedzy (diamenty w prawym dolnym rogu) i w każdej turze może rzucić wyzwanie przeciwnym kartom, aby wyrzucić je z planszy, lub udać się na poszukiwanie Wiedzy, aby zbliżyć się nieco do zwycięstwa.

Nowe karty Disney Lorcana: Rise of the Floodborn
Różne kategorie kart postaci są niezbędne do opracowania nowej historii Rise of the Floodborn. Postać, która pojawia się w swojej oryginalnej formie, jest oznaczona jako postać Storyborn, natomiast postać z nowym wyglądem nazywana jest postacią Dreamborn. Są też znacznie bardziej dramatyczne postacie Zrodzonych z Potopu, które zostały wystawione na działanie magicznej powodzi zmieszanego atramentu i przybrane w ekstremalną formę. Posiadają również mechanikę rozgrywki Shift, która pozwala przekształcić istniejącą kartę postaci w wersję Floodborn tej postaci. Na przykład Bestia – Tragiczny Bohater to postać Zrodzona z Potopu, która pokazuje, co by się stało, gdyby nigdy nie złamał swojej klątwy i pozostał bestią na zawsze. Zwróć uwagę, że zaczarowana róża na odwrocie jest wyblakła, ale pozostaje nienaruszona.

Magiczna powódź atramentu jest tym, co powoduje powstanie Floodbornów i właśnie o tym mamy dzisiaj kilka ciekawych szczegółów do omówienia. Magiczna powódź była tym, co zapoczątkowało powstanie Floodborn i właśnie o tym mamy dzisiaj kilka ciekawych szczegółów do omówienia. Wiedzieliśmy o Potopach od pierwszego zestawu, ale teraz możemy ujawnić, co spowodowało powódź, która ich stworzyła. Okazuje się, że Iluminator dokonał nieoczekiwanego odkrycia podczas eksploracji Wielkiego Iluminatora. Znalazł odosobnione pomieszczenie z zamkniętą księgą wiedzy i niechcący je otworzył, grając kilka nut. Kiedy księga wiedzy została otwarta, uwolniła moc, która uszkodziła Wielkiego Iluminatora, wypuściła chaotyczną falę sześciu atramentów (Rubin, Ametyst, Bursztyn, Szafir, Szmaragd i Stal) i zabrała ze sobą ważne elementy wiedzy Disneya, w tym Króla Potężny trójząb Trytona. „Kiedy Iluminator znajduje księgę wiedzy zamkniętą w nieco ukrytym pomieszczeniu do odlewania atramentu, pozostaje całkowitą tajemnicą, w jaki sposób się tam znalazła” – McFerrin mówi IGN. „Kiedy przypadkowo się otwiera, wydobywająca się z niego siła jest tak wielka i wybuchowa, że ​​trudno określić, co to jest. Ale wybucha z księgi historii, przez Wielkiego Iluminatora i do Atramentów, pozostawiając po sobie spustoszenie. Zasadniczo Wielki Iluminator spowodował duży wyciek. Wydobywa się z niego teraz sześć magicznych atramentów, przekształcając zrodzone w opowieściach i snach blaski w zrodzone w powodzi i zmieniając Krainę Atramentów w niezwykły sposób. »

Ale co dokładnie zostało uwolnione z zamkniętej księgi wiedzy? Czy to była tylko fala mocy? Może był to ktoś lub coś potężnego? Najwyraźniej odpowiedź zostanie poznana dopiero w nadchodzącym rozszerzeniu Lorcana, ale w międzyczasie na kartach znajduje się mnóstwo wskazówek, które kolekcjonerzy mogą samodzielnie złożyć w całość.

Lorcana wprowadza na rynek rewolucyjną kartę
Po raz pierwszy zostanie wydana mapa będąca oryginalnym dziełem ze świata Lorcany, a nie adaptacją istniejącej historii Disneya. Ta nowa karta w Rise of the Floodborn to karta Akcji zwana Wystrzeleniem.

„Uruchomienie to karta akcji z potężną mechaniką i ilustracją kapryśnego wynalazku. Lorcana to magiczne królestwo o odrębnym stylu, a w przyszłych zestawach odkryjemy jeszcze bardziej ekscytujące rzeczy związane z królestwem. Zawsze chcemy, aby narracja i projekt gry były spójne, dlatego zamierzamy wprowadzić na mapy szczegóły królestwa” – powiedział McFerrin.

Jaka jest różnica pomiędzy postaciami Storyborn, Dreamborn i Floodborn?
Jak wspomnieliśmy wcześniej, różne kategorie kart postaci są kluczowe dla zrozumienia historii Lorcany, ale nie zawsze łatwo jest odróżnić je od siebie. Tak sprecyzował McFerrin. „Blaski Dreamborn są odlane atramentem z gwiazd tej historii, ale z odrobiną wyobraźni Iluminatora, dzięki czemu mogą wyglądać inaczej niż ich wersja kanoniczna” – wyjaśnił McFerrin. „Blaski Floodborn zaczynają się jako Storyborn lub Dreamborn, ale kiedy napotykają magiczną powódź atramentu, zmieniają się w zaskakujący i nieprzewidywalny sposób. Może to oznaczać, że staną się potężniejsi, ale nie musi tak być. Mogą na przykład stać się mądrzejsi lub mądrzejsi.

Rise of the Floodborn ukaże się w lokalnych sklepach z grami 17 listopada, a u największych sprzedawców detalicznych 1 grudnia. Polecane produkty Disney Lorcana: Powstanie Potopu

Źródło: www.ign.com