Odkryj nowe centrum Towerborne i jego grę wideo Mono Belfry –>

Nowe doświadczenie w grach wideo z Towerborne

Przy odpowiedniej trosce i uwadze świat będący centrum gry może być czymś więcej niż tylko sumą jej części. Lokalizacje takie jak Wieża Destiny 2, Centrum Zgromadzeń w Monster Hunter World i Forteca Zagłady w Eternal mogą początkowo wydawać się prostymi menu. Ale we wszystkich tych przypadkach możemy zaobserwować opowiadanie historii, mrugnięcia okiem i specyficzne wybory, które przekształcają te przestrzenie w miejsca naprawdę zapadające w pamięć – dom z dala od domu. Towerborne ze wspaniałą dzwonnicą ma zamiar dołączyć do tej bogatej linii.

Odkryj Dzwonnicę

Dzwonnica – pięknie chwiejna wieża wznosząca się w chmury nad mapą świata – będzie bazą wypadową dla każdego gracza (i jego postaci, zwanych Asami). Będziesz mógł trenować, ulepszać swój sprzęt, wykonywać zadania i współpracować z innymi graczami, zanim wyruszysz na misję ratowania świata. Ale podobnie jak w powyższych przykładach, zespół Stoic nie chce tylko zapewnić bardziej interaktywnego menu – Belfry będzie dla Aces prawdziwym domem z dala od domu, dając ci możliwość docenienia stale zmieniającej się historii, którą opowie Towerborne, możliwości poznania nowych przyjaciół i nie tylko.

Poznaj dzwonnicę

Po drugiej stronie Dzwonnicy znajdziesz wszystko, od budynku Rady (centrum zadań i głównych NPC, zapewniającego zarówno opowiadanie historii, jak i rozgrywkę), kuźnię (w której możesz ulepszyć swój sprzęt), aż po Facewright (umożliwiający nieograniczone dostosowywanie Twój As) i wiele więcej. Podsumowując, wszystko to sprawia, że ​​Belfry to bardziej wioska – z charakterystyczną ludzką atmosferą, która się z nią wiąże – niż tylko menu. Rozmawiałem z dyrektorem gry Danielem McLarenem, aby dowiedzieć się, dlaczego zespół uznał, że powinien udoskonalić wygląd i styl swojego centrum, zamiast tworzyć proste menu „Wybór misji”.

Żyjący i rozwijający się świat

Podstawą tego uczucia jest to, że Belfry został zaprojektowany tak, aby naprawdę sprawiał wrażenie domu wszystkich graczy Towerborne, co oznacza, że ​​nigdy nie będziesz sam, ani nawet tylko z wybraną grupą. Będzie on prowadzony przez innych graczy zajmujących się swoimi sprawami, dając ci możliwość spotkania się z nimi (za pomocą systemu komunikacji składającego się z emotikonów i naklejek), a być może nawet wspólnego przeżycia przygody – czy to poprzez system dobierania graczy, czy tworząc grupę bezpośrednio w Dzwonnica.

Znaczenie opowiadania historii

NPC-e z Belfry będą równie ważni jak inni gracze na żywo, nie tylko ze względu na to, co oferują, ale także dla szerszej historii gry, ponieważ narracja toczy się w całym świecie Towerborne, możesz myśleć o Belfry jako o Narracyjny nacisk gry. Zadania można wykonywać od kilku NPC (oraz tablica ogłoszeń oferująca dodatkowe zachęty do grania w określony sposób lub udania się do określonych miejsc), ale będzie więcej postaci, które pomogą ci zrozumieć świat, do którego wszedłeś. .

Źródło: news.xbox.com