Odkryj nową grę wideo MultiVersus od Warner Bros. Gry

MultiVersus został w pełni wydany zaledwie tydzień temu, ale już istnieje oaza przecieków – i ekscytacji graczy – które przedstawiają większość tego, co już wkrótce ma pojawić się w grze. Ta darmowa platformowa bijatyka od Warner Bros. została zaprojektowana jako miejsce spotkań postaci i marek, aby walczyć w stylu Super Smash Bros., z codzienną rotacją odblokowanych wojowników. I to właśnie ta rosnąca lista znanych twarzy ma być jego gwiazdą.

MultiVersus

Deweloper: Gry dla graczy
Wydawca: Warner Bros. Gry
Platforma: Grano na Xbox Series
Dostępność: Dostępne teraz na PC, PlayStation i Xbox

Dla mnie, jako codziennego gracza Fortnite, koncepcja gry opartej na usłudze na żywo wspieranej przez ciągły strumień treści typu crossover nie jest nowa – i wiele gier tak robi. Od Call of Duty: Warzone po mobilną wersję Fall Guys, Stumble Guys – wszyscy zapraszają na swoją imprezę Snoop Dogga lub Żółwie Ninja. Nawet samo Smash Bros porzuciło wiele lat temu swoją koncentrację na Nintendo, a Ultimate powitało wszystkich, od Vault Boya z Fallouta po Steve’a z Minecrafta.

Sławni ludzie

W MultiVersus znajdziemy oczekiwaną reprezentację własnych serii gier Warner Bros, z bazą postaci, która jest niesamowicie podobna do poprzedniego wieloświatowego dzieła wydawcy, Lego Dimensions. Jest wiele twarzy z DC Universe, Scooby-Doo, Adventure Time, Gremliny itp. a w przyszłości jeszcze więcej, a także ulubione kreskówki, takie jak Looney Tunes, Tom i Jerry, Rick i Morty.

Odblokowanie każdej postaci na stałe kosztuje walutę premium – lub dziesiątki i dziesiątki godzin na postać, jeśli chcesz szlifować inną walutę za darmo. Na przykład zakup wszystkich aktualnie zablokowanych postaci wymagałby 18 250 Gleamium, które można uzyskać kupując każdy z dwóch głównych pakietów Gleamium (39,99 GBP i 79,99 GBP), co daje łącznie 120 GBP.

Monetyzacja i rozgrywka

Być może można się tego spodziewać po MultiVersus jako grze free-to-play. Jest oczywiście przepustka bojowa, bardzo skupiona na opcjonalnych kosmetykach. Dla mnie widok takiego poziomu monetyzacji lub nierealistycznego grindowania z góry tylko po to, by grać całym podstawowym składem gry, jest paraliżujący. Mimo że twórca stwierdził, że opcja zakupu dodatkowego życia to „błąd”, dlaczego miałbym kupować przepustkę bojową, skoro zawiera ona kosmetyczne style dla postaci, którymi nie mogę grać, skoro nie są obecnie dostępne do rotacji? Dlaczego miałbym teraz inwestować w górę zakupów, wiedząc, że lista będzie tylko większa i droższa? Dlaczego Harley Quinn ma już sześć modeli, które można kupić osobno?

Nie udało mi się jeszcze zagrać wszystkimi postaciami, ale przez pierwszy tydzień grałem niemal codziennie, dając szansę większości dostępnych opcji. Obecnie możesz zdobyć Banana Guard z Adventure Time jako bonus od premiery, co jest miłe i zaspokaja moje pragnienie Meta Knight.

Rozgrywka i rotacja

Trudno jest znaleźć dynamikę w postaciach, którymi można grać tylko tymczasowo, zanim nieuchronnie zostaną zastąpione przez kogoś innego. Istnieje już lista 27 zawodników, a wiele przecieków sugeruje, że będzie ich znacznie więcej. Jednocześnie, chociaż drobne interakcje między sojusznikami i wrogami, które można napotkać w Szczelinach, są miłe, podczas gier nie ma prawdziwej interakcji między postaciami.

W przypadku MultiVersus wybór postaci z różnych franczyz to po prostu kolejny skopiowany pomysł – i powiedzmy sobie jasno, MultiVersus skopiował wiele Smash Bros. Każdy, kto poradził sobie z Jigglypuffem w roli Wario, rozpozna znajomą rozgrywkę, którą mamy tutaj do zaoferowania, walki na podobnych scenach, identyczne mini-gry… Wydaje się, że nawet spiker sceniczny zatrudnił tego samego faceta.

Źródło: www.eurogamer.net