Odkryj nową Forza Motorsport: rywalizację, samochody i przyjemność z jazdy. Październik 2023 r., nie przegap początku!

Forza Motorsport to jedna z tych gier, które sprawiają, że zakochujesz się w samochodach i budujesz społeczność poprzez rywalizację i umiejętności. Zaraz przekroczymy linię startu nowej ery Forza Motorsport i dzisiaj z radością opowiemy Wam więcej o naszej wizji gry.

Budowanie umiejętności poprzez rywalizację

Celem serii Forza od zawsze było zakochiwanie się w samochodach i budowanie społeczności miłośników samochodów i graczy. Forza Motorsport robi to poprzez rywalizację i umiejętności.

W nowej Forza Motorsport całkowicie na nowo wyobrażamy sobie, co to znaczy grać w sporty motorowe. To ogromna gra z ponad 500 samochodami i 20 torami, wszystkie w 24-godzinnym cyklu z dynamicznymi warunkami pogodowymi. Te samochody zostały wybrane przez nasz zespół w celu zapewnienia jak najlepszych wrażeń w Pucharze Konstruktorów i wyposażone w tryb wieloosobowy, zapewniający czyste, intensywne i konkurencyjne wyścigi.

W tej grze nie chodzi o zebranie wszystkich 500 samochodów. Chodzi o znalezienie tych, które najbardziej do Ciebie przemawiają. Stworzyliśmy nową pętlę rozgrywki, w której stale uczysz się podczas gry i doskonalisz się na torze w zabawny i przystępny sposób. Poznajesz samochód, a zawiłości standardowego samochodu naprawdę się ujawniają, w sposób, jakiego nie było od Forza Motorsport 1 do 4. Nowe prawa fizyki podkreślają różnice między wszystkimi tymi samochodami, więc nie tylko uczysz się, jak je obsługiwać prowadzić samochód, ale także jak kierować nim w ruchu ulicznym i wyprzedzać przeciwników.

Nawet jeśli nie jesteś zaznajomiony ze sportami motorowymi ani zasadami wyścigów, systemy rozgrywki, które wbudowaliśmy w Forza Motorsport, takie jak nasz system punktacji zakrętów Car Mastery, zasady Forza Racing i budowanie samochodów, promują naturalną naukę i pozwalają graczom odnosić sukcesy i doskonalić się swoje umiejętności w drodze rywalizacji.

Nie musimy mówić, czym jest konkretne ulepszenie, ponieważ po prostu to poczujesz. Naturalnie to zrozumiesz i zastosujesz w następnym samochodzie, który zbudujesz. Nie musisz wiedzieć, jak być szybszym – dowiesz się tego podczas gry. Będziesz zmieniać się na zmianę, eksperymentując, aby znaleźć najszybszą linię. Odblokujesz swoje najszybsze ja; zrozumienie wszystkich głębszych systemów działania samochodów i rozwinięcie do nich sympatii. Masz wszystkie narzędzia potrzebne w grze, więc eksperymentuj, baw się nimi, a wiele się nauczysz.

Forza Motorsport to żywa, połączona i stale rozwijająca się platforma wyścigowa, która będzie ewoluować wraz z naszą społecznością. Będzie się rozwijać o nowe wyścigi, nowe samochody, nowe tory i wiele więcej. Możemy dostosować i udoskonalić wrażenia z wyścigów w oparciu o opinie społeczności, bez konieczności pobierania ogromnych aktualizacji.

Wprowadziliśmy także wiele drobnych ulepszeń w całej grze, które pomogą Ci rozwijać nowe umiejętności i uczciwie rywalizować. Na przykład usunęliśmy błąd związany z ręczną zmianą sprzęgła/mocy i obniżki wydajności stosowane do wspomagań takich jak ABS. Obiekty, na których można wjeżdżać, takie jak znaczniki hamowania i stożki, są teraz resetowane po uderzeniu, dzięki czemu nie pozostają na całym torze podczas wyścigów online.

Na koniec uwaga o tym, dlaczego przebudowaliśmy wszystkie nasze tory w Forza Motorsport: kiedy opracowywaliśmy nowy wzór opon i model zawieszenia, nasze samochody często podskakiwały na istniejących torach. Postęp fizyki sprawił, że ponowne wykorzystanie starych elementów torów nie było możliwe. Dlatego przebudowaliśmy każdy tor w grze, aby dostosować go do nowej fizyki. Będziemy nadal wprowadzać nowe trasy w bezpłatnych aktualizacjach po uruchomieniu, w tym nasz najdokładniejszy w historii tor Nordschleife wiosną 2024 r.

Wstępne doświadczenie wyścigowe

Przy pierwszym uruchomieniu Forza Motorsport będziesz mógł dostosować kilka ustawień gry, takich jak preferowane pomoce w prowadzeniu pojazdu, opcje ułatwień dostępu i ustawienia grafiki komputera.

Wyścigi otwierające grę obejmują bezpłatne okrążenie treningowe w Maple Valley za kierownicą zupełnie nowego Chevroleta Corvette E-Ray 2024 oraz ostatnie 2 okrążenia wyścigu wytrzymałościowego w Hakone, gdzie będziesz mógł ścigać się wysublimowanym Cadillakiem 2023 Wyścigi serii V.R (nr 01).

Gracze mogą rozpocząć swoją przygodę z Forza Motorsport w dowolnym miejscu w grze. Po wyścigach otwierających można od razu przejść do trybów gry, w które chcą zagrać, niezależnie od tego, czy jest to tryb kariery w Pucharze Producentów, tryb wieloosobowy, gra darmowa czy wyzwania.

Wybraliśmy samochody i tory z rundy wprowadzającej Puchar Producentów, aby zapoznać Cię z grą i przygotować do zawodów. Można to zobaczyć w kombinacjach samochodu startowego i toru, a także w tempie, w jakim wprowadzamy nowe funkcje, takie jak bezpłatne okrążenie treningowe. Samochody startowe obejmują Subaru STI S209 2019, Hondę Civic Type R 2018 i Ford Mustang GT 2018. Wybieraj ostrożnie, w miarę ewolucji, buduj i rywalizuj z wybranym samochodem w Circuit Club of Grand Oak, Mugello Circuit Club i Tor GP Kyalami.

Runda wprowadzająca Pucharu Producentów zapozna Cię z naszymi nowymi systemami poziomowania i budowania samochodów. Pomiędzy wyścigami ulepszaj swój samochód, dodając nowe odblokowane części zwiększające wydajność i dostosowując ustawienia wyścigu, w tym poziom trudności Drivatar i zasady wyścigu, które wpływają na ustawienia uszkodzeń, dostępność przewijania i stosowane kary.

Przed wyścigiem fabularnym Kyalami GP Circuit wybierasz pozycję startową wyścigu. To jest „Challenge the Grid”, nasz nowy system ryzyka i nagrody. Twoje wynagrodzenie dostosowuje się do Twojej pozycji na starcie, a jeśli znajdziesz się na podium, otrzymasz premię. Zobaczysz także w akcji nasz w pełni dynamiczny 24-godzinny cykl, gdy zachód słońca podczas bezpłatnego okrążenia treningowego zamienia się w ciemne, gwiaździste niebo dla prezentowanego wyścigu.

Ukończenie wydarzenia wprowadzającego do Pucharu Konstruktorów odblokuje „Praktyczny występ”, pierwszy etap Modern Tour. Każda passa, którą ukończysz w Builders Cup, zapewni ci trofeum z dodatkowymi kredytami przyznawanymi w zależności od miejsca w serii.

Tryb kariery obejmuje także prezentację polecaną. W tym miejscu będziemy prezentować nowe samochody i tory dodane do Forza Motorsport. Jest to świetny sposób na kontynuację przygody wyścigowej dla jednego gracza.

Czekamy na Ciebie na linii startu

Forza Motorsport ukaże się 10 października na Xbox Series

Źródło: news.xbox.com