Odkryj niespodziewane demo futurystycznej gry akcji Stellar Blade na PS5!

Koreański deweloper Shift Up wydał niedawno – a następnie usunął – wersję demonstracyjną swojej nadchodzącej futurystycznej gry akcji, Stellar Blade, przed jej premierą na PlayStation 5 w przyszłym miesiącu. Fani chcący wypróbować tę grę skupiającą się na walce byli zaskoczeni, gdy oferta pojawiła się dzisiaj w PlayStation Store. Jednak jeszcze bardziej byli zaskoczeni, gdy kilka minut później demo zostało usunięte ze sklepu.

Demo krótkotrwałe

Po usunięciu z listy strona demonstracyjna Stellar Blade po prostu wyświetliła komunikat informujący, że „nie można jej kupić”. Jak zauważył Wario64 na X/Twitterze, linki prowadzą teraz do strony błędu. To krótkie pojawienie się Stellar Blade w sklepie cyfrowym pozostawało online przez około 20 minut, umożliwiając niektórym fanom pobranie i zapoznanie się z grą, zanim została usunięta.

Streamer yaboyroshi miał okazję pobrać wersję demonstracyjną, a nawet zaczął transmitować rozgrywkę na Twitchu. Strona Stellar Blade na Twitchu stopniowo zapełnia się kolejnymi transmisjami wersji demonstracyjnej, a w momencie publikacji tego artykułu siedmiu użytkowników pochwaliło się rozgrywką.

Ponieważ gracze aktywnie chcą pochwalić się czymś, co wydaje się być pierwszymi momentami gry, wydaje się, że wersja demonstracyjna Shift Up trafiła do PlayStation Store nieco za wcześnie. Na chwilę obecną nie ma oficjalnych informacji na temat jego ewentualnego powrotu. Wygląda na to, że strona została przypadkowo zaktualizowana przez pomyłkę, co wyjaśnia, dlaczego demo pojawiło się bez wcześniejszej zapowiedzi ze strony Sony lub Shift Up.

Data premiery wkrótce

Stellar Blade ukaże się na PS5 26 kwietnia. Osoby, które chcą zamówić go w przedsprzedaży, mogą zapoznać się z różnymi opcjami zakupu pod tym adresem. IGN skontaktował się z Sony z prośbą o komentarz w sprawie tej sytuacji.

Źródło: www.ign.com