Odkryj najlepsze gry kosmiczne w tym pojedynku! Anaïs Brachet ujawnia zwycięzców i wskazuje, która gra zwyciężyła.

Tydzień kosmiczny trwa w IGN i z dumą przedstawiamy zwycięzców w kategorii Najlepsza gra kosmiczna typu Face-Off! Po tysiącach bitew 1 na 1 ze starciami, takimi jak No Man’s Sky kontra zupełnie nowe Starfield i Starcraft kontra Destiny 2, wybrałeś najlepszą grę kosmiczną. Która gra zdobyła więc pierwsze miejsce w kategorii najlepszej gry kosmicznej i na zawsze zostanie uwieczniona w gwiazdach? Proszę o werble…

Jesteśmy IGN, a Mass Effect 2 to Twoja ulubiona gra kosmiczna na Cytadeli! Tak, ze współczynnikiem wygranych wynoszącym 89,3%, Mass Effect 2 i jego niesamowita obsada postaci, niezapomniana misja samobójcza i wybory, które miały wpływ, odkąd oryginał wybił się ponad resztę. Nie mogliśmy się bardziej zgodzić z tym wyborem, ponieważ uznaliśmy Mass Effect 2 za szóstą najlepszą grę wszechczasów, mówiąc: „Jako komandor Shepard podróżowałem po galaktyce w najlepszej grze rekrutacyjnej, jaką kiedykolwiek miałem. chciałem i przeżyłem jedną z najbardziej rozdzierających serce historii – ale to, czy gra zakończy się łzami, czy nie, zależy od Ciebie. Wyruszając na misję samobójczą, spotkasz najlepiej napisanych bohaterów, którzy czują się oryginalni i mają moc wzbudzania prawdziwych emocji. »

W rzeczywistości wszystkie trzy gry Mass Effect znalazły się w pierwszej piątce, przy czym oryginał zajął trzecie miejsce, a Mass Effect 3, pomimo kontrowersyjnego zakończenia, znalazł się tuż za nim na czwartym miejscu. Zawsze przyjemna gra Mass Effect Andromeda spadła na 25. miejsce i mamy przede wszystkim nadzieję, że kolejny Mass Effect przeniesie nas z powrotem na wyżyny oryginalnej trylogii.

Star Wars: Knights of the Old Republic, które zdobyło główną nagrodę na naszej liście 10 najlepszych gier wideo Star Wars, zajęło drugie miejsce w tym starciu ze współczynnikiem zwycięstw wynoszącym 84,8%. Jej kontynuacja, Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords, zajmuje piąte miejsce, a Star Wars Jedi: Survivor i Star Wars Jedi: Fallen Order zajmują odpowiednio szóste i siódme miejsce.

Nowicjusz Starfield zajął ósme miejsce i pokazuje, że jest gotowy do walki z ponadczasowymi klasykami, nawet jeśli jego wszechświat nie został jeszcze odkryty.

Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Star Wars: Battlefront II i No Man’s Sky, a w pierwszej dziesiątce znajduje się pięć gier Star Wars i trzy gry Mass Effect.

W drugiej części galaktyki RymdResa zajmuje ostatnie miejsce ze współczynnikiem wygranych wynoszącym 12,3%. Zaraz za RymdResą znajdują się: Heat Signature, Duskers, Objects in Space, Avorian, NEBULOUS: Fleet Command, Starflight, Star Traders: Frontiers, Distant Worlds: Universe i Take On Mars.

Wiele z tych gier jest bardzo starych lub to małe tytuły niezależne i należy pamiętać, że ich ocena niekoniecznie mówi wiele o ich jakości, ponieważ wybraliśmy te kosmiczne gry, ponieważ naszym zdaniem zasługiwały na konkurencję! Po prostu trudno jest stawić czoła gigantom z bardziej znanych marek. Zastanawiasz się, gdzie w rankingu znajduje się Twoja ulubiona kosmiczna gra wideo, na przykład Star Wars: Rogue Squadron? (Jest na 16. miejscu!) Aby zobaczyć wszystkie rankingi, możesz sprawdzić pełną listę pozycji 92 gier kosmicznych, które wzięły udział w tym pojedynku.

Więcej informacji można znaleźć w naszej recenzji Starfield oraz pozostałej części Tygodnia Kosmicznego IGN, w tym w jaki sposób Bethesda zdefiniowała gry RPG, najlepsze filmy science-fiction, jakie kiedykolwiek powstały, nasze przemyślenia na temat tego, dlaczego nie ma więcej kosmicznych gier RPG oraz co Starfield osiąga w podróżach kosmicznych. Adam Bankhurst jest redaktorem wiadomości w IGN. Można go śledzić na Twitterze @AdamBankhurst i na Twitchu.

Źródło: www.ign.com