Odkryj Minę the Hollower: nostalgiczny hołd dla Link’s Awakening z unikalną mechaniką gry.

Czy tęsknisz za grami retro? Yacht Club Games stworzyło Mina the Hollower, grę, która składa hołd The Legend of Zelda: Link’s Awakening, oferując jednocześnie wyjątkowe wrażenia. Ta gra, posiadająca grafikę inspirowaną Game Boy Color, zanurza Cię w przygodzie pełnej niebezpiecznych potworów, sprytnych łamigłówek i przerażających lokalizacji.

Bohaterka o wyjątkowych zdolnościach

Mina, główna bohaterka, potrafi skakać jak Link w Link’s Awakening, ale ma też unikalną cechę, która odróżnia ją od innych bohaterów akcji z widokiem z góry. Rzeczywiście, Mina potrafi kopać pod ziemią i pokonywać krótkie odległości pod ziemią. Ta umiejętność kopania ma wiele zastosowań, od unikania wrogów po pokonywanie niskich przeszkód. Można nawet polecieć do przodu, szybko kopiąc w stronę przeszkody. Ta mechanika kopania jest niezbędna do postępu w przygodzie, a twórcy zdołali ją inteligentnie wykorzystać.

Elementy inspirowane grami takimi jak Bloodborne

Oprócz wyboru broni możesz także nosić przy sobie butelki lecznicze, których możesz używać według własnego uznania. Twórcy zintegrowali także „Trinkets”, które pozwalają wzmocnić swoją postać. Te Talizmany mogą zwiększyć twoją obronę, siłę ataku, a nawet pozwolić ci rozwinąć pajęczą sieć, aby przekroczyć przepaści. Na początku gry możesz wyposażyć maksymalnie dwa Talizmany, ale możliwe będzie zdobycie ich większej liczby. Zbieranie kości poprawia także statystyki Miny i odblokowuje nowe umiejętności.

Niebezpieczna przygoda na Bone Beach

Po przejściu przez obszar wprowadzający zanurkujesz w Bone Beach. Ten obszar jest trudniejszy niż wprowadzenie i jest pełen niesmacznych postaci i potworów. Aby przedostać się przez ten obszar, będziesz musiał eksperymentować z różnymi stylami gry, odkrywać sekrety i zbierać nagrody.

Nostalgiczne przeżycie, które nie zawodzi

Mina the Hollower to udany hołd dla gier retro, oferujący jednocześnie wyjątkowe wrażenia z gry. Dzięki grafice inspirowanej Game Boy Color i różnorodnej mechanice gry, tytuł ten z pewnością zachwyci fanów nostalgicznych gier. Niestety, nie podano daty premiery. Podczas gdy czekamy na jej premierę, możesz obejrzeć nasz dokument o powstaniu gry, aby dowiedzieć się więcej o Mina the Hollower i odkryć najlepsze gry PAX West 2023.

Mina Pusta

Mina Pusta

Źródło: www.gameinformer.com