Odkryj Kronikę Eiyuden: duchowego następcę Suikodena

Liczba przeróbek, remasterów i duchowych następców gier wideo mnoży się, wywołując mieszane reakcje. Niektórzy postrzegają to jako życzliwy hołd złożony sztuce i historiom, które odcisnęły na nas piętno, inni postrzegają to jako próbę odtworzenia magii przeszłości podsycaną nostalgią. Jak więc te gry mogą się wyróżnić? Cóż, pierwsza gra studia Rabbit and Bear Studios, Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes, duchowy następca legendarnej gry RPG Suikoden, jest tego doskonałym przykładem. Dzięki zespołowi doświadczonych programistów skupionych wokół twórcy ukochanej serii, gra wyróżnia się od samego początku.

Geneza Rabbit and Bear Studios

Rabbit and Bear Studios zostało założone w 2020 roku przez czterech byłych deweloperów Konami: słynną Junko Kawano jako projektantkę postaci Suikoden, Junichi Murakami, reżysera Castlevania: Aria of Sorrow, Osamu Komutę z Suikoden i Silent Hill oraz zmarłego twórcę Suikoden, Yoshitakę Murayamę. Wspólnie postanowili stworzyć grę swoich marzeń: Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes.

Udana premiera na Kickstarterze

Po powstaniu studia i wyjaśnieniu wizji gry, uruchomiono kampanię na Kickstarterze, mającą na celu sfinansowanie projektu. Pomimo decyzji o nie wspominaniu w opisie bezpośrednio o Suikodenie Murayamy, fani szybko dostrzegli powiązanie pomiędzy wizją zespołu a uznaną serią. W ciągu zaledwie trzech godzin Rabbit and Bear Studios zebrało ponad 500 000 dolarów, znacznie przekraczając pierwotny cel.

Presja sukcesu i oczekiwania

Jednak ogromny sukces kampanii zbierania funduszy i ciężar bycia domniemanym duchowym następcą wywarły ogromną presję na zespół. Mimo wszystko założyciele z determinacją kontynuowali projekt, chcąc urzeczywistnić marzenia Murayamy, wnosząc jednocześnie do Eiyuden Chronicle własną kreatywność i doświadczenie.

Gra bogata w postacie i historie

Z ponad setką postaci do rekrutacji, Eiyuden Chronicle oferuje szeroką gamę ciekawych projektów i ról. Założyciele pracowali razem, aby zrównoważyć te postacie, upewniając się, że każda z nich ma swoje miejsce w grze, nie przyćmiewając głównego wątku fabularnego. Delikatne wyzwanie, ale niezbędne, aby zapewnić wciągające i wciągające wrażenia.

Wśród wielu aspektów gry, muzyka odgrywa kluczową rolę w atmosferze i zanurzeniu. Kompozytorzy Michiko Naruke i Motoi Sakuraba pomogli stworzyć wyjątkową ścieżkę dźwiękową, chwaloną zarówno przez graczy, jak i krytyków.

Gra nastawiona na zabawę i powtarzalność

Eiyuden Chronicle oferuje dynamiczną rozgrywkę i wysoką powtarzalność. Wybory, rekrutowane postacie i interakcje wpływają na przebieg historii, zachęcając graczy do rozpoczęcia od nowa w celu odkrycia nowych możliwości. Zabawne opcjonalne sceny, takie jak teatr i gorące źródła, zapewniają wyjątkowe chwile relaksu i humoru, w zależności od składu drużyny w grze.

Ostatecznie Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes ugruntowuje swoją pozycję godnego duchowego następcy Suikodena, oferując jednocześnie wyjątkowe, wzbogacające i wciągające wrażenia z gry. Stworzona przez pełen pasji i doświadczony zespół, gra spełni oczekiwania fanów, jednocześnie inspirując nowych graczy swoim bogatym i wciągającym uniwersum.

Źródło: www.gamespot.com