Odkryj korzyści płynące z wyboru nietoperzy lub grzybów w Stardew Valley

Stardew Valley: Wybór między nietoperzami a grzybami do jaskini

Gra Stardew Valley oferuje graczowi możliwość wyboru pomiędzy dwiema opcjami projektu badawczego w jaskini znajdującej się w północnej części jego farmy. Do wyboru są dwie opcje: nietoperze, które czasami zostawiają owoce w jaskini, lub grzyby, które również pojawiają się losowo w tej samej jaskini. Wybór ten jest trwały, dlatego ważne jest, aby wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Zalety każdego wyboru

Nietoperze: Jeśli wybierzesz nietoperze, w jaskini pojawią się losowo owoce. Jest to świetny wybór, jeśli chcesz jak najszybciej skompletować kosze społeczności, ponieważ do niektórych koszy będziesz potrzebować wielu rodzajów owoców. Owoce nie pojawiają się codziennie, ale prawdopodobieństwo wzrasta, jeśli są już w jaskini. Owoce nigdy nie znikają, więc nie musisz sprawdzać ich codziennie.

Grzyby: Jeśli wybierzesz się na grzyby, do jaskini zostanie dodanych sześć skrzynek z grzybami. Każdego dnia w pudełkach będzie znajdował się jeden z pięciu rodzajów grzybów, chociaż szanse na wygraną są duże. Powinieneś wybrać grzyby, jeśli naprawdę lubisz eksplorować kopalnie lub Jaskinię Czaszek. Oprócz przygotowania eliksiru życia, nie ma tak naprawdę żadnego innego powodu, aby wybierać grzyby.

Dla miłośników eksploracji

Gracz może zatem dokonać wyboru, który najbardziej mu odpowiada, zgodnie ze jego stylem gry, albo preferować owoce, aby ofiarować je mieszkańcom wioski i wykorzystać je do produkcji wina, albo zdecydować się na grzyby, aby przemienić je w przydatne przedmioty do eksploracji jaskiń i kopalń.

Źródło: www.gamespot.com