Odkryj klasy i frakcje w Dragon Age: The Veilguard

Dragon Age: The Veilguard – odkryj klasy i frakcje

Jako gracz Dragon Age: The Veilguard podczas tworzenia postaci będziesz musiał wybrać zarówno klasę dla kontrolowanej przez gracza Wieży, jak i frakcję. Po dostosowaniu dużej części ciała wieży, np. rodzaju i materiału rogów qunari, za pomocą setek opcji dostępnych w Veilguard, nadejdzie czas na wybranie danej klasy.

Klasy:

Do wyboru są trzy klasy: Łotr, Mag i Wojownik. Jak sugeruje ich nazwa, każdy z nich ma unikalny system walki i w rezultacie gra się inaczej. Chociaż będziesz wykonywać lekkie i ciężkie ataki za pomocą tych samych przycisków, charakter tych ataków różni się w zależności od twojej klasy. Na przykład wojownik z mieczem i tarczą może strzelać z biodra lub celować swoją tarczą, aby rzucić nią jak Kapitan Ameryka, podczas gdy Mag może używać tego samego przycisku do uruchamiania magicznych ataków dystansowych – dowiedz się więcej o walce Veilguard w ekskluzywnym artykule Game Informer.

Specjalizacje:

Złodziej ma dostęp do trzech specjalizacji. Duelist jest najszybszym z całej trójki, wyposażonym w dwa ostrza umożliwiające szybkie uderzenia; Sabotażysta używa sztuczek i pułapek; a Strażnik Zasłony walczy wyłącznie na dystans, strzelając do wrogów z daleka za pomocą łuku.

Mag może używać nekromancji ze specjalizacją Zew Śmierci; Przywoływacze władają ogniem, lodem i błyskawicami; a Spellblade używa magicznych ataków wręcz.

Wojownik może stać się Żniwiarzem, który używa nocnych ostrzy, aby kraść życie i ryzykować śmierć, aby zdobyć nadprzyrodzone zdolności; Zabójca, ekspert w dziedzinie prostej, ale potężnej broni dwuręcznej; lub Mistrz, defensywny wojownik taktyczny.

Frakcje:

Na niemal końcowym etapie tworzenia postaci, przynajmniej podczas demonstracji BioWare, gracze wybierają frakcję. Różne frakcje mają unikalny, swobodny strój, noszony w określonych scenach, gdy postać nie nosi zbroi, a także trzy unikalne cechy.

Przesłanie The Veilguard jest takie, że nie zbawisz świata sam – potrzebujesz swoich towarzyszy, ale także tych frakcji, tych innych grup na świecie

Każda frakcja ma unikalne zalety i wady, ale wszystkie są ważne dla ogólnej historii The Veilguard.

Źródło: www.gameinformer.com