Odkryj InKonbini: One Store, grę składającą hołd japońskim konbini

Odkryj InKonbini, grę wideo składającą hołd japońskim konbini z lat 90-tych.

Zanurzenie się w życiu konbini

InKonbini: Jeden sklep. Many Stories przenosi graczy w rolę Makoto Hayakawy, studentki na przerwie, która pomaga swojej ciotce prowadzić konbini w małym miasteczku. Ta gra, zaplanowana na rok 2025 na konsole i komputery PC, została opisana przez Nagai Industries jako medytacyjna narracja i doświadczenie symulacyjne. Podczas gry odkryjesz radość i zachwyt kryjący się za codzienną rutyną pracownika konbini.

Pomysł na grę zrodził się ze współpracy dwóch przyjaciół, z których jeden planował przeprowadzić się do Argentyny. Tak narodził się letni projekt pod roboczym tytułem „Summer Project”, który stał się kryptonimem InKonbini. Obecnie Nagai Industries zatrudnia ośmiu pełnoetatowych pracowników i inne osoby pracujące nad grą.

Wrażenia z gry

InKonbini opiera się na tradycyjnej japońskiej koncepcji „ichi-go, ichi-e”, co oznacza „raz, jedno spotkanie”. Żadna przeżyta chwila nie jest powtarzana i to właśnie nadaje nostalgiczny posmak niektórym naszym wspomnieniom. Postać Makoto spędzi za ladą tylko tydzień, ale nowe znajomości, które nawiąże i historie, które usłyszy, powinny spodobać się graczom. InKonbini nie ma jednak być grą z tajemniczą lub śledczą fabułą, ale raczej celebracją radości życia codziennego.

Twórcy z Nagai mają nadzieję, że gracze docenią moc spowolnienia szybkiego tempa dzisiejszego świata, którego ikoniczną postacią jest Makoto Hayakawa. „Główną lekcją nie będzie wielkie odkrycie, ale sama podróż. Chcemy tylko przypomnieć graczom, że wszystkie chwile w naszym życiu są ulotne, nawet rzeczy, do których się przyzwyczailiśmy, jak konbini na rogu ulicy, nie będą tam wiecznie” – mówi Shen.

Źródło: www.gameinformer.com