Odkryj gry włączające współtworzone przez społeczności LGBTQIA+ w firmie Microsoft

Sprawmy, aby gry wideo były bardziej włączające i bezpieczne dla wszystkich

Gry wideo mogą być skutecznym sposobem wyrażania i odkrywania własnej tożsamości w kreatywnym i bezpiecznym środowisku. Elder Scrolls III: Morrowind pozwala graczom na romansowanie i poślubianie postaci niezależnie od płci. Overwatch zawiera postacie otwarcie LGBTQIA+, takie jak Tracer, który jest bohaterski, silny i wokalny w grze. Tell Me Why opowiada historię Tylera, transpłciowego mężczyzny, z wrażliwością i głębią. Gry mogą być skutecznym sposobem na odkrywanie tożsamości w bezpiecznym otoczeniu, umożliwiając jednocześnie wszystkim graczom odkrywanie nowych perspektyw, odmiennych od ich własnych.

W tym miesiącu Pride zapraszamy Cię do przyłączenia się do naszej podróży pełnej nauki, rozwoju i prosperowania. Gry są dostępne dla wszystkich i razem możemy pracować nad stworzeniem społeczności graczy, która będzie przyjazna dla wszystkich, w tym osób o różnych perspektywach, doświadczeniach i pochodzeniu. Tę znaczącą pracę wykonują ludzie, którzy wywierają wpływ na innych poprzez edukację, doceniając przeżyte doświadczenia innych i budując empatię z członkami społeczności LGBTQIA+.

Podkreślanie partnerstwa Xbox z The Trevor Project

Gry wideo od dawna są źródłem zabawy, społeczności i wyrażania siebie dla społeczności LGBTQIA+. Według GLAAD gracze LGBTQIA+ są o 24% bardziej skłonni do korzystania z gier wideo jako wsparcia w trudnych chwilach – 66% graczy LGBTQIA+ twierdzi, że gry pozwalają im wyrazić siebie w sposób, w którym nie czują się komfortowo prawdziwy świat.

Dlatego z dumą podkreślamy ciągłą współpracę Xbox z The Trevor Project, amerykańską organizacją non-profit, która zapewnia usługi ratujące życie i wsparcie młodzieży LGBTQIA+. Od 2019 roku firma Xbox i jej zespoły ds. bezpieczeństwa współpracują z The Trevor Project, aby zapewnić graczom dostęp do zasobów wspierających ich dobre samopoczucie oraz zapewniających bezpieczną i przyjazną grę.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, aby w pełni cieszyć się grą

Sprawdź ustawienia użytkownika. Xbox oferuje ustawienia, które pozwalają graczom wybrać sposób gry. Gracze mogą zdecydować, czy lista ich znajomych będzie widoczna, czy będą otrzymywać wiadomości od osób, które nie są przyjaciółmi, czy też będą blokować treści, których nie chcą oglądać.

Pociesz się, wiedząc, że Xbox się o Ciebie troszczy. Aby wspierać szeroką bazę graczy i społeczność LGBTQIA+, poważnie podchodzimy do bezpieczeństwa graczy. To zawiera :

  • Narzędzia do raportowania w grze, które pomagają graczom zgłaszać problemy związane z zachowaniem lub nieodpowiednią zawartością.
  • Narzędzia do moderacji, które działają na tekście, obrazach, wideo i głosie, aby blokować szkodliwe treści, zanim dotrą do graczy.
  • Dostęp do automatycznych filtrów tekstowych, które pozwalają graczom personalizować rozgrywkę i decydować, jakich treści nie chcą otrzymywać – filtry te automatycznie blokują treść, zanim dotrze ona do gracza.

Źródło: news.xbox.com