Odkryj gry AAA kompatybilne z iPhonem 15 Pro i funkcją ray tracingu

Właśnie zaprezentowano nowy iPhone 15s firmy Apple, a także ważną wiadomość: iPhone 15 Pro obsługujący ray tracing otrzyma w ciągu najbliższych 12 miesięcy natywne wersje kilku gier AAA, w tym remastera Resident Capcom’s Evil 4 i nadchodzącego Assassin’s Creed Mirage firmy Ubisoft.

iPhone 15: ulepszone funkcje

IPhone 15, którego ceny zaczynają się od 799 funtów, ze 128 GB pamięci, ma 6,1-calowy wyświetlacz Super Retina XDR (6,7 cala w przypadku modelu „Plus” za 899 funtów), aluminiową obudowę, chip A16 Bionic z 5-rdzeniowym procesorem graficznym , a także system podwójnego aparatu optycznego, który może robić zdjęcia w rozdzielczości do 48 MP. Dodatkowo rezygnuje z portu Lightning firmy Apple na rzecz USB-C, aby zachować zgodność z przepisami Unii Europejskiej.

iPhone 15 Pro: specjalnie zaprojektowany do gier

iPhone 15 Pro, dostępny w cenie od 999 funtów, ze 128 GB pamięci, oferuje podobne specyfikacje do modelu standardowego (iPhone 15 Pro Max za kwotę 1199 funtów ma nawet 6,7-calowy ekran), ale ma 10-krotny optyczny „teleobiektyw” z zoomem, tytanową obudowę i chip A17 Pro z 6-rdzeniowym procesorem graficznym.

Prawdziwą innowacją iPhone’a 15 Pro jest jego chip, który obsługuje sprzętowy ray tracing i jest wystarczająco mocny, aby uruchomić pełne natywne wersje hitowych gier AAA. Resident Evil 4 Remake, Resident Evil Village i Death Stranding będą dostępne w tym roku, natomiast Assassin’s Creed Mirage (premiera na Xbox, PlayStation i PC 5 października) będzie dostępna na iPhone’a 15 Pro w pierwszej połowie 2024 roku.

Zanurz się w ekosystemie Apple

Jak ujawniło Digital Foundry na początku tego roku, Resident Evil Village wkroczyło już do ekosystemu Apple wraz z natywną wersją dla komputerów Mac korzystającą z potężnego interfejsu API grafiki Metal firmy Apple. Jeśli chodzi o Death Stranding, w 2023 roku pojawi się on także na komputerach Mac.

iPhone 15 i iPhone 15 Pro, zaprezentowane wraz z nowymi Apple Watch Series 9 i Ultra 2, wraz z datami premiery iOS 17 i macOS Sonoma ustalonymi odpowiednio na 18 i 26 września, będą dostępne od 22 września w ramach zamówień przedpremierowych otwarcie w piątek.

Źródło: www.eurogamer.net