Odkryj filmową adaptację popularnej gry niezależnej Stray, filmu animowanego bez ludzi.

Stray, nieprawdopodobny fenomen zeszłego roku, teraz zmierza na duży ekran. Po sukcesie jako gry niezależnej mały kot i jego towarzysze-roboty otrzymają prawo do własnego filmu animowanego. Firma Annapurna ogłosiła plany opracowania tego filmu na podstawie hitowej gry przygodowej z 2022 roku.

Annapurna Animation, nowy dział firmy zajmujący się filmami animowanymi, będzie kontynuacją swojego debiutu fabularnego „Nimona” – adaptacją filmową. Będzie to pierwsza gra z kolekcji Annapurna Interactive, która trafi na ekran i jak zapewnia wydawca, nie ostatnia. Na ten moment Annapurna nie ujawniła nazwiska reżysera, obsady ani daty premiery filmu Stray. Annapurna Animation jest prowadzona przez Roberta Bairda i Andrew Millsteina, byłych dyrektorów Disney Animation.

„W tej grze chodzi o to, co czyni nas ludźmi, mimo że nie ma w niej ludzi” – Baird powiedział Entertainment Weekly. „To komedia o kumplach z kotem i robotem, a między nimi panuje zabawna dynamika. Jest w tym już trochę komedii, ale w tym filmie nie ma ludzi. Myślę, że to jeden z powodów, dla których gra odniosła ogromny sukces, ponieważ patrzysz na świat oczami uroczego kota. Jak im się to udało i jak my to osiągniemy w filmie? Zrobimy to, nawet jeśli czasami wydaje się to niemożliwe, bo wiemy, że to jest esencja gry i klucz do opowiadania historii. »

Gra Stray i jej popularność

Za stworzenie Stray odpowiada francuskie studio BlueTwelve. Akcja gry osadzona jest w postapokaliptycznym świecie pozbawionym ludzi i pozwala graczom kontrolować kota, który zostaje oddzielony od przyjaciół i wyrusza na ich poszukiwanie. Kocia podróż prowadzi go przez miasta okupowane przez czujące roboty, z którymi po drodze zaprzyjaźnia się, m.in. z latającym dronem o imieniu B-12. Stray była jedną z najbardziej uznanych gier ubiegłego roku, zdobywając nagrodę dla najlepszej debiutującej gry niezależnej w konkursie The Game Awards, a niedawno została wydana na konsolę Xbox. Naszą recenzję Straya możecie przeczytać tutaj.

[Source : Entertainment Weekly]

Źródło: www.gameinformer.com