Odkryj fascynację Katsuhiro Harady Waffle House w Tekken 8

Premiera Tekkena 8 była z niecierpliwością oczekiwana przez wielu fanów gier wideo. Jeden z twórców gry, Harada, był zaintrygowany ruchem fanów chcących zobaczyć poziom inspirowany Waffle House. Ta amerykańska sieć restauracji wzbudziła duże zainteresowanie, co skłoniło do pytań o jej kulturę i szczególną atmosferę.

Prośba o wyjaśnienie fenomenu Waffle House

Reżyser gry Tekken 8, Katsuhiro Harada, zbadał powód fascynacji fanów poziomem opartym na Waffle House. Zamiast po prostu zapytać, czym jest Waffle House, Harada zakwestionował przyczyny częstych sprzeczek między personelem a klientami sieci, zyskując reputację nieoficjalnego „pola bitwy” w Ameryce. Dla Harady ta nieoczekiwana przemoc w restauracji rodzi pytania o amerykańską kulturę.

Studium kultury amerykańskiej

Harada wyraził swoje zdziwienie i zainteresowanie kulturą amerykańską przez pryzmat Waffle House. Mimo licznych podróży służbowych do Stanów Zjednoczonych przyznaje, że nie do końca pojął istotę tego establishmentu i jego specyfikę. To dążenie do zrozumienia amerykańskiego społeczeństwa świadczy o otwartości japońskiego dewelopera.

Więcej informacji na temat Tekkena 8 znajdziecie w naszej recenzji gry oraz zwiastunie rozgrywki Lidii Sobiesk, drugiej postaci z DLC zaplanowanej na lato.

Źródło: www.ign.com