Odkryj dema technologii następcy Switcha na Gamescom

Nintendo Switch to już od ponad sześciu lat prawdziwy hit. Choć w tym roku konsola nadal oferuje doskonałe gry – na myśl przychodzi The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – trudno znaleźć gracza, który nie jest gotowy na kolejną konsolę Nintendo. W miarę jak krążą pogłoski o tym, jaki może być następca Switcha i kiedy może zostać wydany, nowe raporty Eurogamer i Video Games Chronicle twierdzą, że firma pokazała go prywatnie programistom na targach Gamescom w zeszłym miesiącu.

Obiecujące demonstracje techniczne

Według źródeł Eurogamer Nintendo pokazało swoim partnerom dema technologiczne mające zaprezentować wydajność nadchodzącego następcy Switcha. W szczególności jedna z pokazanych wersji demonstracyjnych była najwyraźniej ulepszoną wersją gry startowej na Switcha, The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Eurogamer zaznacza, że ​​było to jedynie demo techniczne i nie oznaczało, że BOTW zostanie ponownie wydany.

Video Games Chronicle potwierdza historię Eurogamer własnymi źródłami, dodając, że Nintendo pokazało także deweloperom Epic Games demo technologiczne gry Matrix Awakens, które ukaże się w 2021 roku na PlayStation 5 i Xbox Series z przeznaczeniem na następną konsolę [de Nintendo] „. VGC wspomina również o wersji demonstracyjnej BOTW, zauważając, że następca Switcha uruchamiał grę z 2017 roku przy większej liczbie klatek na sekundę i rozdzielczości niż wersja oryginalna.

Wspomniano także, że Przebudzenie Matrixa działało na przyszłym następcy Switcha, wykorzystując technologię DLSS firmy Nvidia, poprawiającą rozdzielczość i „zaawansowany ray tracing”. Źródła publikacji podają, że oprawa graficzna była porównywalna z możliwościami PlayStation 5 i Xbox Series X/S, choć nie oznacza to, że następca Switcha będzie równie potężny jak te konsole.

Oficjalne informacje wciąż czekają

Nintendo nie omówiło jeszcze oficjalnie swoich planów dotyczących nowej konsoli po Switchu, chociaż inne doniesienia wskazują, że będzie ona przenośna podobnie jak Switch i ma zostać wydana w drugiej połowie 2024 roku.

Ta wiadomość jest następstwem raportów z lutego ubiegłego roku, w których Nintendo twierdziło, że Switch jest w środku cyklu życia. Może to jednak oznaczać, że jeśli Nintendo wypuści w przyszłym roku nową konsolę, to może jeszcze przez jakiś czas wspierać Switcha. Dopiero przyszłość nam to powie.

Wciąż popularny Switch

Pomimo swojego wieku Switch radzi sobie bardzo dobrze z Nintendo, sprzedając tego lata ponad 111 milionów egzemplarzy. Nintendo zaprezentowało niedawno cztery nowe pastelowe kontrolery Joy-Con, nowy pakiet Mario Kart 8 Deluxe, dwie konsole Switch Lite z motywem Animal Crossing: New Horizons oraz specjalną edycję Nintendo Switch OLED w kolorach Mario Red dla Super Mario. Bros. Zastanawiać się.

[Source: Eurogamer, Video Games Chronicle]

Czego oczekujecie od następcy Switcha? Daj nam znać swoje komentarze poniżej!

Źródło: www.gameinformer.com