Odkryj Cities: Skylines II, najbardziej realistyczną grę o budowaniu miast. Zbuduj idealną metropolię dzięki dynamicznej gospodarce i dogłębnej symulacji.

Odkryj Cities: Skylines II: grę, która urzeczywistni Twoje marzenia o budowie miast

Cities: Skylines II to bez wątpienia gra, która swoją premierą w 2015 roku zrewolucjonizowała gatunek gier o budowaniu miast. Udało jej się ożywić podupadający gatunek, a w 2017 roku stała się nawet punktem odniesienia na konsolach z portem Xbox. Cities: Skylines II ma pójść jeszcze dalej, oferując większe miasta, przeprojektowaną gospodarkę, dynamiczne pory roku, a nawet możliwość powiększania i obserwowania dowolnego obywatela w dowolnym momencie.

W zeszłym miesiącu usiadłem, aby zagrać w Cities: Skylines II na imprezie Gamescom. Nie myślałem o tych wszystkich obiecujących funkcjach, ale raczej o wszystkim, o czym zapomniałem od czasu, gdy grałem w pierwszą grę. Na szczęście programiści z Paradoxu pomyśleli o wszystkim. Wdrożyli proces wprowadzający zwany „onboardingiem”, dzięki któremu gra jest bardziej złożona niż pierwsza, ale o wiele bardziej zrozumiała.

Jedną z kluczowych funkcji jest nowy samouczek, szybkie, ale łatwe do zrozumienia wprowadzenie do budowy dróg i planowania urbanistycznego. Dowiesz się jak zagospodarować tereny mieszkalne, handlowe i przemysłowe oraz jak podłączyć je do wody i kanalizacji. Drogi są już wyposażone w sieci elektroenergetyczne i wodociągowe, co znacznie ułatwia budowę początkowej infrastruktury.

Cities: Skylines II zawiera mnóstwo przydatnych, małych funkcji, które ułatwiają rozwiązywanie problemów i skupianie się na przyjemnych aspektach budowania miasta i zarządzania nim. Na przykład po skonfigurowaniu nowych systemów możesz zobaczyć pozytywną reakcję obywateli (reprezentowaną przez gwiazdki wychodzące z pobliskich domów i firm), wskazującą, że wszystko jest dobrze połączone. Koniec z zastanawianiem się, czy zrobiłeś wszystko dobrze.

Kolejną fajną funkcją jest możliwość wymiany dróg bez konieczności ich całkowitego burzenia. Możesz zacząć od małych dróg i ulepszać je zgodnie z wymaganiami obywateli. Twoje miasto ewoluuje zgodnie z potrzebami i pragnieniami mieszkańców, a możesz to wszystko śledzić dzięki „Chirper”, sieci społecznościowej zintegrowanej z grą.

Mimo że minęło wiele lat, odkąd grałem w pierwszą część, w Cities: Skylines II udało mi się nabrać tempa w niecałe pół godziny. Udało mi się zbudować małą funkcjonalną wioskę, która otrzymała nagrody, pieniądze, a nawet charakterystyczny budynek, „rezydencję muzyki pop”. Taylor Swift zostaje oficjalnie zaproszona do przeprowadzki do mojej skromnej wioski.

Cities: Skylines II pozwala także wybierać nowe funkcje poprzez drzewo umiejętności, które odblokowuje się w miarę postępów w grze.Odblokowałem możliwość budowania rond, sygnalizacji świetlnej i nie tylko. Automatycznie dodawane są tylko podstawowe usługi, pozostałe wymagają potwierdzenia umiejętności planowania urbanistycznego.

Cities: Skylines II będzie dostępne po premierze w ramach subskrypcji Game Pass na konsole, komputery PC i chmurę. A jeśli już jesteś zainteresowany grą, wiedz, że pierwsza część, Cities: Skylines – Remastered, jest już dostępna w ramach Game Pass.

Przygotuj się na budowę miasta swoich marzeń w Cities: Skylines II. Kształtuj planowanie urbanistyczne, odpowiadaj na potrzeby obywateli, stawiaj czoła wyzwaniom gospodarczym i radź sobie z nieprzewidzianymi zmianami w żywym i dynamicznym świecie. Dzięki wspaniałej grafice i dogłębnej symulacji Cities: Skylines II przesuwa granice Twojej kreatywności i rozwiązywania problemów.+

Zamów Cities: Skylines II w przedsprzedaży już teraz i puść wodze fantazji, aby zbudować miasto, które nie zna granic!

Źródło: news.xbox.com