Odkryj Batman: Arkham Shadow, nową grę VR z uniwersum Arkham

Odkryj nowy tytuł VR w serii The Batman: Arkham, „Batman: Arkham Shadow”

Wyczekiwana nowa gra VR

Seria Batman: Arkham na nowo zdefiniowała gatunek superbohaterów i zmieniła bieg gier akcji w ciągu dekady po premierze Arkham Asylum. Podczas gdy cztery główne części – Asylum, City, Origins i Knight – oferowały podobną rozgrywkę, mniejsza gra typu spin-off, Batman: Arkham VR z 2016 roku, pozwoliła graczom wcielić się w Mrocznego Rycerza za pomocą zestawu słuchawkowego PlayStation VR, Oculus Rifta lub HTC Vive.

Batman: Arkham VR bardziej przypominał demo technologii niż pełnoprawną grę, ale stosunkowo wysoka sprzedaż pokazała, że ​​apetyt był. Dzisiaj Oculus Studios ogłosiło kolejny tytuł VR osadzony w uniwersum Batman: Arkham, zatytułowany Batman: Arkham Shadow.

Nowe studio na czele

Za Batmanem: Arkham VR stoi Rocksteady Studios, twórca Asylum, City i Knight, ale deweloper, który niedawno wydał Suicide Squad: Kill the Justice League, nie wydaje się być powiązany z Batman: Arkham Shadow. To raczej Camouflaj, studio stojące za République i Iron Man VR, odpowiada za Batman: Arkham Shadow.

Szczegóły są skąpe, ale założyciel i szef studia Camouflaj, Ryan Payton, napisał w imieniu zespołu list, który umieścił na stronie internetowej studia. „Od podstaw Batman: Arkham Shadow ma być najlepszą grą VR i w pełni wykorzystywać możliwości Meta Quest 3” – czytamy w liście. „Korzystając z naszego ośmioletniego doświadczenia w tworzeniu gier w wirtualnej rzeczywistości, mogliśmy stworzyć grę, która naprawdę przypomina Arkham, ale w sposób wykorzystujący wciągającą magię, jaką może zapewnić tylko VR. »

„Batman: Arkham Shadow to największy jak dotąd projekt deweloperski Camouflaj i oznacza nasze drugie wydanie jako wewnętrzny członek Oculus Studios, po pozytywnie przyjętej przez krytyków premierze Marvel’s Iron Man VR dla Quest 2 w 2022 roku” – czytamy w liście.

Tajemniczy zwiastun

W połączeniu z kluczową grafiką zwiastun zdaje się sugerować, że głównym złoczyńcą w tym tytule będzie Ratcatcher. Obejrzyj bardzo krótki zwiastun poniżej.

Pełnej prezentacji możemy spodziewać się podczas letniej transmisji na żywo z Game Fest 2024, zaplanowanej na 7 czerwca o godzinie 14:00 czasu polskiego. Batman: Arkham Shadow ukaże się wyłącznie na Meta Quest 3 jeszcze w tym roku.

Źródło: www.gameinformer.com