Odkryj Astor: Blade of the Monolith na Xbox Series X|S i Xbox One!

Astor: Blade of the Monolith to ekscytująca niezależna przygodowa gra akcji RPG, która łączy w sobie elementy zanurzenia i eksploracji klasycznych gier przygodowych ze stylową, dynamiczną walką. Gra jest już dostępna na Xbox Series X|S i Xbox One!

Wyzwania związane z tworzeniem Astor w Kolumbii

Jednym z naszych największych wyzwań przy tworzeniu gry w Kolumbii jest rekrutacja lokalnych talentów, gdzie branża gier wideo wciąż się rozwija. Inaczej niż w Stanach Zjednoczonych, gdzie można podać lata doświadczeń i listę tytułów opublikowanych na różnych platformach i gatunkach, tutaj takie kryteria nie są wykonalne i niewielu by je spełniło. Zamiast tego skupiliśmy się na identyfikacji potencjału i pasji, chociaż często jest to ryzykowne przedsięwzięcie bez pewności płynącej z udokumentowanego doświadczenia. Bardzo niewielu miało okazję obejrzeć mecz od początku do końca, co jest rzadkim luksusem w naszym regionie.

Kolumbijski wpływ na historię i projektowanie gier

Zawsze podchodzimy do naszych gier z perspektywy globalnej. Naturalnym jest jednak, że otoczenie dyskretnie wpływa na naszą twórczość. Chociaż elementy kolumbijskiego życia nie są celowo przesiąknięte naszą kulturą, mogą nadal wydawać się niezauważone. Na przykład Crystal Haven, miasto Diokeków, ma urok latynoamerykańskiego miasteczka, inspirowanego po części „Łowcami trolli” Guillermo del Toro. Teraz, gdy o tym myślę, w Crystal Haven jest kilka stoisk z jedzeniem, może powinniśmy dodać arepas, buñuelos i empanady, byłby to niezły easter Egg!

Nagrody i wyzwania związane z tworzeniem Astora

Najbardziej satysfakcjonującym momentem był moment, w którym miesiące iteracji opłaciły się i walka w końcu wywołała dobre emocje. Już wtedy wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. Niesamowicie satysfakcjonujące było także oglądanie naszej gry prezentowanej na wydarzeniach i obserwowanie reakcji ludzi!

Biorąc pod uwagę opinie graczy

Aktywnie słuchaliśmy opinii naszych partnerów, wydawców i graczy, starannie wybierając sugestie, które były zgodne z naszą wizją gry. Niektóre zmiany były proste, jak na przykład złagodzenie połysku elementów nieinteraktywnych, który dezorientował graczy. W oparciu o opinie z wersji demonstracyjnej na PC wprowadziliśmy kilka ulepszeń technicznych, w tym suwak efektu głębi ostrości, regulację odległości kamery i opcję wyłączenia wspomagania kamery.

Wpływ Astor na branżę gier w Kolumbii i Ameryce Łacińskiej

W Kolumbii jest wiele utalentowanych studiów tworzących niesamowite gry. Mamy nadzieję, że Astor otworzy drzwi nie tylko naszemu studiu, ale także innym studiom w Kolumbii i Ameryce Łacińskiej, przyciągając więcej inwestorów i wydawców, którzy wierzą w nasz talent, pasję i etykę pracy. Ponadto naszym celem jest zainspirowanie kolejnego pokolenia twórców gier do wiary w swoją zdolność do tworzenia wielkich i pięknych rzeczy.

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne, ta kolejka górska ma wiele wzlotów i upadków.

Kolejne projekty C2 Game Studio

Co nas czeka? Na razie skupiamy się na wspieraniu Astor w najlepszy możliwy sposób, ale już przeprowadzamy burzę mózgów na nowe pomysły na grę i nie możemy się doczekać, aby zastosować wszystko, czego się nauczyliśmy w naszym kolejnym projekcie! Może to być coś związanego z Astor, a może zupełnie nowa przygoda. Tylko czas powie.

Zrzut ekranu Astor: Blade of the Monolith

Wskazówki dla nowych twórców gier w Ameryce Łacińskiej

Najtrudniejszą częścią jest jednak zawsze ukończenie gry. Jak mówią weterani, ostatnie 10% jest najtrudniejsze i mają całkowitą rację! Naprawianie błędów, spełnianie wymagań platformy i dokonywanie niezbędnych kompromisów jest częścią procesu i jest niezwykle trudne.

Ważne jest, aby nowi programiści mieli wielkie marzenia, ale zaczynali od małych rzeczy. Nasza podróż do stworzenia Astor obejmowała znaczny rozwój i zdobywanie doświadczenia. Skup się na opanowaniu podstaw, zbudowaniu wokół siebie silnego zespołu i wyborze wiarygodnych partnerów. Nie zapomnij także zadbać o swoje zdrowie psychiczne; droga do sukcesu jest pełna wzlotów i upadków.

Źródło: news.xbox.com