Odkryj Assassin’s Creed Mirage i zanurz się w Bagdadzie z IX wieku, w jego złotym wieku!

Odkryj Assassin’s Creed Mirage, najnowsze dzieło słynnej serii Ubisoft. Zanurz się w Bagdadzie z IX wieku, w jego złotym wieku. Czas, kiedy miasto było technologicznym i kulturalnym skrzyżowaniem regionu. Po spędzeniu ponad dwóch godzin grając w Assassin’s Creed Mirage w biurach Ubisoft Bordeaux, jestem pod wrażeniem przedstawienia Bagdadu.

Wciągające miasto

Uwielbiam gry RPG z otwartym światem z późniejszych lat serii, zwłaszcza Assassin’s Creed Origins i Odyssey, ale muszę przyznać, że nie jestem fanem ich miast. Nie żebym ich nie lubił, ale nie zapadają w pamięć tak jak Florencja w Assassin’s Creed II czy Paryż w Assassin’s Creed Unity. A to dlatego, że te miasta są zintegrowane z gigantycznymi mapami, które ostatecznie eksploruję w całości. W Mirage większość gry toczy się za murami Bagdadu i już widzę, jak dobrze zespół stworzył z niej idealny plac zabaw dla parkour i narracyjny punkt szkolenia Asasynów.

Staranna rekonstrukcja

Tworząc Bagdad, zespół Ubisoftu oparł się na pismach osób, które doświadczyły najazdu mongolskiego oraz szczegółowych opisach miasta. Chociaż nie istnieje żaden materiał fizyczny z tego okresu, zespół oparł się na wielu źródłach literackich. Dyrektor artystyczny Mirage, Jean-Luc Sala, również wykorzystał własne doświadczenia z pobytu w regionie, aby ożywić miasto.

Powrót do podstaw

Odtworzenie Bagdadu pozwala Assassin’s Creed Mirage ponownie połączyć się z esencją pierwszego dzieła z serii. Zespół Ubisoft Bordeaux jest podekscytowany możliwością przywrócenia do życia orientalnej scenerii podobnej do tej, która zapoczątkowała serię, z jej architekturą i układem urbanistycznym gotowym na przygody w stylu parkour. Bagdad przypomina Jerozolimę z Assassin’s Creed, mając jednocześnie własną tożsamość.

Ekskluzywna relacja z gry Assassin's Creed Mirage Ubisoft Bordeaux Game Informer

Miasto do zwiedzania

Po zagraniu w Assassin’s Creed Mirage jestem pod wrażeniem odtworzenia Bagdadu. Miasto tętni życiem, jest ciekawe do zwiedzania i, co najważniejsze, sprawia, że ​​mam wrażenie, że pamiętam je tak samo, jak Basim. Odwiedziłem tylko dwie dzielnice i nie miałem okazji wejść do okrągłego miasta, w którym znajduje się ogromny pałac, ale nie mogę się doczekać, aby to zrobić w przyszłym miesiącu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj do ekskluzywnego centrum relacji Assassin’s Creed Mirage serwisu Game Informer, klikając poniższy baner.

Źródło: www.gameinformer.com