Odkryj 7 najważniejszych wskazówek dla Ludzkości w ramach Xbox Game Pass

Humanity: gra logiczna akcji, w której Shiba Inu próbuje odbudować ludzkość po jej zniszczeniu przez rebeliancką sztuczną inteligencję, dostępna od dziś na Xbox. Jeśli jesteś subskrybentem Xbox Game Pass lub PC Game Pass, możesz pobrać i zagrać w tę grę już teraz! Jeśli nie znasz jeszcze Humanity, zapoznaj się z naszym ogłoszeniem na Xbox Wire tutaj.

Wskazówki dotyczące rozpoczęcia pracy z Humanity

Na każdym poziomie Ludzkości umieszczasz elementy sterujące na ziemi, które prowadzą ludzi przez przeszkody i rozwiązują zagadki, aby doprowadzić ich do celu. Czasami jednak może się okazać, że cel nie zostaje całkowicie zapełniony, co oznacza, że ​​do jego uruchomienia potrzebny jest większy przepływ ludzi. Sprawdź swoją trasę, aby upewnić się, że nikt nie zbacza ze ścieżki i upewnij się, że masz stałą liczbę osób idących.

Historia ludzkości rozgrywa się w centralnym obszarze zwanym „poligonem doświadczalnym”, gdzie „rdzenie” AI przeprowadzają eksperymenty mające na celu odbudowę ludzkości. Ludzie, którymi kierujesz, są stworzeni ze światła, więc kiedy umrą, ponownie zamieniają się w światło i ponownie przechodzą przez drzwi. Nie martw się, jeśli stracisz kilka z powodu klifów, bloków lub broni. Jedyne „postacie” w kształcie człowieka, o które powinieneś się martwić, to ulepszenia Goldy, które odblokowują postęp w grze, elementy kosmetyczne i nie tylko. A dla nich rozważ…

Zaawansowane strategie optymalizacji doświadczenia

Niekończąca się, ciągle poruszająca się kolejka ludzi nie musi Cię stresować. Jeśli parki rozrywki czegoś nas nauczyły, to tego, że ustawianie ludzi w kolejce może zaoszczędzić wielu bólów głowy. Spraw, aby kolejka działała na Twoją korzyść, kierując ludzi w sposób okrężny lub tam i z powrotem, gdy musisz tymczasowo coś bezpiecznie przytrzymać. Jest to idealne rozwiązanie, aby mieć pewność, że nie stracisz żadnych bonusów Goldy na średnim poziomie.

Pod koniec prologu gry nauczysz się bardzo ważnej umiejętności: nurkowania. Kiedy w locie naciśniesz przycisk skoku, wskoczysz w tłum ludzi i będziesz mógł poruszać się pomiędzy nimi, jak gdyby byli wodą. To świetny sposób na szybkie poruszanie się po poziomach, ale jest też inny, bardziej zaawansowany trik. Możesz użyć pędu podczas wychodzenia z nurkowania (ponowne naciśnięcie przycisku skoku), aby skoczyć wyżej niż zwykle. Umożliwia to łatwe pokonywanie murów wysokich na trzy przecznice.

Techniki optymalizacji rozgrywki

Krótko po odblokowaniu trybu fabularnego będziesz mógł „ponowić” poziom, zachowując już wydane polecenia. Nazywa się to „Zachowaj rozkazy przy ponownej próbie” i jest prawdopodobnie najważniejszą opcją przy ustalaniu trasy dla ludzi. Ponieważ jeśli zauważysz błąd, którego nie masz czasu poprawić, możesz po prostu zresetować przepływ ludzki za pomocą opcji „Zachowaj zamówienia w trakcie ponownej próby” i wprowadzić poprawki (opcjonalnie możesz także użyć poleceń „Wyczyść zamówienia”, aby spróbować ponownie”, aby całkowicie wyczyścić poziom).

Ludzkość to gra logiczna; czasami możesz potrzebować wskazówki – popchnięcia we właściwym kierunku. Nie chcieliśmy, żebyś utknął w zagadce. Wybierz film z rozwiązaniem z menu pauzy i obejrzyj dowolną część klipu. To nie powie ci, jak zdobyć Goldy. To zależy od Ciebie !

Przeglądaj tysiące poziomów tworzonych przez użytkowników

Oto jedna z najlepszych wskazówek ze wszystkich. Jeśli podoba Ci się konkretny rodzaj łamigłówek w Humanity lub po prostu chcesz pograć dalej nawet po ukończeniu fabuły, przejdź do opcji Poziomy rozgrywki na ekranie tytułowym. Znajdziesz tam listy progów utworzonych przez użytkowników, z których prawie 10 000 zostało już przesłanych. Każdy poziom wskazuje nawet jego trudność, dzięki czemu możesz znaleźć poziomy dostosowane do Twojego poziomu rozwiązywania zagadek. Możesz wyszukiwać określone typy łamigłówek i sortować je według najwyższej oceny, wskaźnika sukcesu lub najnowszych pobrań. Na premierę przygotowaliśmy specjalnie wybraną listę poziomów inspirowaną konsolą Xbox.

Oto siedem podstawowych wskazówek, jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie z Humanity. Dostępne teraz na Xbox oraz w ramach Xbox Game Pass i PC Game Pass. Powodzenia w ratowaniu ludzkości!

Źródło: news.xbox.com