Starfield: narkotyki, zakupy, seks z plecakiem odrzutowym – potencjalne spoilery | ESRB przyznaje ocenę M

Potencjalne drobne spoilery dla Starfield

Chociaż być może będziemy musieli poczekać do czerwca, aby zobaczyć nasze kolejne duże spojrzenie na Starfield, ocena ESRB gry pojawiła się online i potwierdza, że ​​obejmie narkotyki, zakupy w grze i… seks z plecakiem odrzutowym.

ESRB przyznaje ocenę M dla Starfield

ESRB (Entertainment Software Rating Board) przyznało Starfieldowi ocenę M dla dorosłych 17+ za „krew, wulgarny język, sugestywne motywy, używanie narkotyków i przemoc”. Wiele z tych klasyfikacji jest dość standardowych dla gier z oceną M, ale podsumowanie ocen jest wypełnione kilkoma bardzo interesującymi szczegółami.

Czego można spodziewać się w Starfield

Po pierwsze, potwierdza, że ​​Starfield to „gra fabularna z otwartym światem, w której gracze wcielają się w górnika, którego zadaniem jest znalezienie artefaktów w całej galaktyce”. Następny fragment tekstu opisuje niektóre bardziej standardowe funkcje, w tym to, że Starfield pozwala na perspektywę pierwszej i trzeciej osoby oraz że będzie zawierał interakcje między postaciami, zadania, futurystyczne pistolety, lasery, topory i materiały wybuchowe i nie tylko.

Sugestywne materiały w dialogach

Podsumowanie oceny ESRB podaje następnie kilka przykładów „sugestywnych materiałów w dialogach”, które gracze znajdą w grze, szczególnie po tym, jak dzielą łóżko z inną postacią.

„Gra zawiera sugestywny materiał w dialogach i po dzieleniu łóżka z postaciami (np. „Życie to choroba przenoszona drogą płciową, która jest w stu procentach śmiertelna”; „Jestem za tym, żeby trochę poszaleć, ale następnym razem spróbuj bez plecaków odrzutowych”; „Porozmawiajmy o zobaczeniu gwiazd, uff… to było niesamowite”)” – czytamy w podsumowaniu.

Aurora i zakupy w grze

Oprócz wszystkich wcześniej wspomnianych szczegółów, strona z ocenami ESRB dodatkowo potwierdza, że ​​Starfield będzie oferować „zakupy w grze” zarówno na PC, jak i Xbox Series X / S. Nie podaje dalszych szczegółów na temat tego, co możemy kupić, ale najprawdopodobniej oznacza to, że możemy zobaczyć elementy kosmetyczne dla postaci lub statków graczy (kosmiczny pancerz konia, ktoś?) Lub bardziej znaczące DLC, takie jak nowa zawartość fabularna lub pełne rozszerzenia.

Podsumowanie dalej opisuje fikcyjny narkotyk o nazwie Aurora, który będzie widoczny w grze i stwierdza, że ​​​​Starfield będzie zawierał sekcję z „postaciami graczy pracującymi w laboratorium nielegalnych narkotyków”. Aurorę można ukraść lub kupić od sprzedawców, a użycie Aurory spowoduje „efekt zniekształcenia na ekranie”. Aha, a w grze pojawią się słowa „f**k* i „bullsh*t”.

Data premiery i Starfield Direct

Premiera Starfield na Xbox Series X/S i PC 6 września 2023 r., a Starfield Direct odbędzie się po Xbox Games Showcase 11 czerwca o 10:00 czasu pacyficznego/13:00 czasu wschodniego. To szczegółowe omówienie Starfield będzie zawierało „mnóstwo nowej rozgrywki, wywiady z programistami i informacje poufne zza kulis”.

Źródło: https://www.ign.com/articles/starfields-esrb-rating-reveals-drugs-in-game-purchases-and-jetpack-sex.