„Obie strony” zainteresowane SNK vs. Capcom Revival


Domagano się powrotu serii bijatyk SNK vs. Capcom. Jasne, w ostatnim czasie pojawiło się kilka gier Neo Geo Pocket Color na Switchu, więc co powiesz na współczesne odrodzenie?

Cóż, dobrą wiadomością jest to, że producent SNK Yauyuki Oda – osoba stojąca za najnowszymi bijatykami SNK – zdaje się być tego świadoma. Rozmawiając z naszymi przyjaciółmi z VGC, Oda wspomniała, jak popularne były niektóre plakaty promocyjne SNK i Capcom na EVO 2022 w tym roku, co najwyraźniej wystarczyło, aby potwierdzić zainteresowanie wznowieniem serii.

Wspominał nawet, jak „wszystkim stronom” i „obie partiom” spodobał się ten pomysł, zapytany o możliwość nowej gry (przez VGC):

„Zdecydowanie w przyszłości jest to coś, co moim zdaniem wszyscy ze wszystkich stron, po obu stronach, są zainteresowani urzeczywistnieniem tego.

„Zwłaszcza po tym, jak zobaczyliśmy reakcję na [Evo posters]… pomogło nam to potwierdzić, że jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej pożądanych rzeczy od społeczności graczy walczących na całym świecie”.

Trzeba przyznać, że zespół nie rozmawiał jeszcze „naprawdę szczegółowo z nikim w Capcom” o odrodzeniu SNK vs. Capcom, ale plakat ma być pierwszym krokiem w kierunku czegoś w przyszłości.

„Ale ostatnio nie robiliśmy nic z Capcom, nawet w kwestii współpracy między postaciami. Więc ten plakat [at Evo]w naszym rozumieniu, był pierwszym krokiem w kierunku czegoś takiego, co wydarzy się w przyszłości”.

Oda dodał, że SNK ma oczywiście duże doświadczenie w crossoverach w grach takich jak Tekken (Akuma, Geese), Smash Bros. (Terry Bogard) i Samurai Shodown (Baiken) i ma nadzieję, że następna współpraca nastąpi w ciągu co najmniej następnej dekady:

„…20 lat to zdecydowanie za długo dla mnie. Spróbujemy to zrobić za 10!”

Czy chciałbyś zobaczyć reaktywację SNK vs. Capcom? Czy grałeś w Card Fighters’ Clash lub SNK vs. Capcom: Mecz Tysiąclecia na Switchu już? Komentarz poniżej.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/08/both-parties-interested-in-snk-vs-capcom-revival