Obejrzyj zwiastun animowanej adaptacji Onimusha od Capcom na Netfliksie!

Netflix właśnie ujawnił zwiastun nowej animowanej adaptacji gry wideo Onimusha firmy Capcom. Serial, którego premiera zaplanowana jest na 2 listopada, zapowiada się na ekscytujący i pełen akcji.

Zwiastun

Trzyminutowy zwiastun jest pełen akcji i przedstawia głównego bohatera, Miyamoto Musashiego, zakładającego mityczną Rękawicę Oni i walczącego z różnymi demonicznymi i ludzkimi wrogami. Tej intensywnej sekwencji towarzyszy motyw muzyczny serialu „The Lonliest” artysty Måneskina.

Nieuchronny konflikt

W zwiastunie Musashi otrzymuje tajną misję do wykonania w 33 dni. Wydaje się, że ludzki antagonista pije płyn podejrzanie przypominający krew i wyraża chęć eksterminacji wszystkich pozostałych samurajów w Japonii. Konflikt jest nieuchronny, a adaptacja anime Onimusha zapowiada się epicko.

Wyprawa przeciwko demonom

Następnie płonąca istota zleca Musashiemu zabicie Genmy, rasy wrogich demonów z serii Capcom, i uwięzienie ich dusz w Rękawicy Oni. Tymczasem dowiadujemy się także o tragicznym życiu młodej dziewczyny, o którą Musashi walczy.

Fantastyczny wszechświat

Akcja rozgrywa się w fantazyjnej wersji okresu Edo w historii Japonii, z pięknie zrealizowanymi, ręcznie rysowanymi sceneriami. Postacie na ekranie ożywiają się dzięki zastosowaniu technologii CGI 3D.

Historia Onimushy

Seria gier wideo Onimusha firmy Capcom rozpoczęła się w 2001 roku wraz z wydaniem „Onimusha: Warlords” i odniosła ogromny sukces, w wyniku którego zaowocowały trzema innymi głównymi grami i kilkoma spin-offami. Poza wydaniem w 2019 roku zremasterowanej wersji oryginału na PS2, marka Onimusha pozostawała w uśpieniu przez ponad dekadę.

Za adaptację Onimushy wyprodukowaną przez Netflix odpowiadają główny reżyser Takashi Miike i reżyser Shinya Sugai, którzy wcześniej pracowali nad animowaną adaptacją CGI gry Dragon’s Dogma na platformę streamingową.

Zwiastun Netflix Onimusha, wrzesień 2023 r., Zrzuty ekranu

Ta adaptacja Onimushy to doskonała wiadomość dla fanów gry wideo, którzy niecierpliwie czekali, aż ich ulubiona seria ożyje. Nie przegap premiery tej długo oczekiwanej serii już 2 listopada.

Źródło: www.ign.com