Obejrzyj relację z pierwszego od 10 lat meczu futbolu uniwersyteckiego EA

EA Sports ma zamiar wypuścić swoją pierwszą od 10 lat grę wideo o futbolu uniwersyteckim, a jej okładka wyciekła dzięki sklepowi internetowemu.

Gra

Na stronie PlayStation Network Store pojawiła się oferta EA Sports College Football 25 z okładką edycji deluxe. Trzej sportowcy przedstawieni na okładce to Donovan Edwards z Uniwersytetu Michigan pośrodku, Quinn Ewers z Uniwersytetu Teksasu po lewej stronie i Travis Hunter z Uniwersytetu Kolorado po prawej. W grze wezmą udział 134 szkoły FBS, w tym Uniwersytet Notre Dame.

Szczegóły

EA Sports College Football 25 będzie oferować mikrotransakcje w postaci wirtualnej waluty i przedmiotów w grze. Pełne ujawnienie gry zaplanowano na 16 maja, a premiera jeszcze w tym roku na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Należy zauważyć, że NCAA nie jest powiązana z EA Sports College Football, co wyjaśnia brak nazwy i marki na okładce.

Poprzednie premiery

W zeszłym roku stowarzyszenie College Football Players Association wezwało do bojkotu meczu ze względu na niskie wynagrodzenie oferowane zawodnikom, szacowane na około 500 dolarów. Grupa Brandr pozwała także EA, ponieważ ta ostatnia ma umowy na negocjowanie grupowych umów licencyjnych dla 54 szkół NCAA.

Źródło: www.gamespot.com