Spider-Man 2 – pierwsze wrażenia z rozgrywki | PlayStation Showcase

Spider-Man 2 – pierwsze wrażenia z rozgrywki

Aby zamknąć dzisiejszą prezentację PlayStation Showcase, Sony i Insomniac wyciągnęły duże sieci, aby uzyskać nowe spojrzenie na Spider-Mana 2. Wydanie długo oczekiwanej kontynuacji planowane jest na jesień, a rozszerzona sekwencja rozgrywki pokazała nam, czego możemy się spodziewać.

Film otwierający ujawnia pewien wgląd w nikczemnego Kravena Łowcę. Zmęczony łatwą zdobyczą w głębokiej dżungli, jeden z jego sługusów sugeruje przeniesienie się na nowy teren łowiecki w Nowym Jorku, gdzie Spider-Man, Black Cat i Tombstone obiecują trudniejsze cele.

Akcja w Queens

Akcja przenosi się do Queens sześć miesięcy później, gdy Peter Parker w czarnym garniturze wyskakuje z piwnicy, by walczyć z kilkoma zbirami Łowcy. Następująca sekwencja rozgrywki jest imponująca, pokazując nowe zdolności symbionta Spider-Mana, które pozwalają na szereg ataków mackami, które często mogą powalić wielu przeciwników jednocześnie.

Po bitwie Peter dowiaduje się, że zespół Kravena poluje na doktora Connorsa, znanego również jako Jaszczurka. A ponieważ polowanie odbywa się w Harlemie, nie zdąży tam dotrzeć na czas. Natychmiast dzwoni do Milesa, a perspektywa się zmienia, sugerując, że gra (w trybie dla jednego gracza) pozwala na zmiany między dwoma przewodami Spider-Mana. Miles ma kilka własnych sztuczek, w tym sprytne umiejętności wingsuit, które sprawiają, że przeskakuje z dużą prędkością między budynkami, oraz liny sieciowe, które pozwalają mu wytyczyć własną ścieżkę do eliminowania wrogów z góry podczas ukrycia.

Pościg za Jaszczurką

Po sekwencji próbującej wyśledzić Jaszczurkę, dowiadujemy się, że Connors zrzucił skórę i wyraźnie wyrasta na większą gadzią postać, z równie większym apetytem. Po połączeniu się ze swoim przyjacielem, Ganke i złowieszczym przybyciu Petera w jego czarnym stroju symbionta, następuje ekscytująca sekwencja pościgu w dół East River, gdzie Peter i Miles niszczą drony, skutery wodne i łodzie, podczas gdy zespół Kravena ściga zabójcę. Jaszczurka.

Chociaż nie jest jasne, dlaczego Peter i Miles są tak zainteresowani uratowaniem Jaszczura (tradycyjnie czarnego charakteru w opowieściach), wydaje się, że potrzebują od niego pewnych informacji, dzięki którym jego przetrwanie jest koniecznością. Reszta sekwencji rozgrywki jest równie ekscytująca, od zderzenia z wodą po ucieczkę na oślep wzdłuż wody, gdy Jaszczurka próbuje zaatakować od dołu.

Od animacji, przez tempo, po pracę kamery – cała sekwencja wygląda tak, jakby nie wydawała się nie na miejscu w kolejnym filmie Marvel Cinematic Universe. Z wyjątkiem oczywiście Spider-Mana 2, który jest w pełni interaktywnym doświadczeniem, w którym gracze kontrolują dwóch Spider-Menów po drodze.

Gdy rozszerzone demo się kończy, widzimy, jak Peter zachowuje się w bardzo nie-Peterowski sposób, podwajając agresywne i niebezpieczne tendencje, które wykazywał przez całą sekwencję, pozostawiając Milesa martwiącego się o swojego przyjaciela i mentora.

Podsumowanie

Wśród kilku godnych uwagi ujawnień i nowych filmów, które pojawiły się w ramach PlayStation Showcase dzisiejszego popołudnia, Spider-Man 2 wyróżniał się niezwykłą dopracowaną, napiętą akcją i skupieniem się na kompletnych i nieoszlifowanych sekwencjach rozgrywki. Gra wygląda fantastycznie i należy ją uważnie obserwować w ramach przygotowań do jej premiery jeszcze w tym roku.

Źródło: Game Informer.