Obejrzyj ekskluzywną zapowiedź Black Myth: Wukong w Game Science

Black Myth: Wukong to gra akcji typu RPG, która ściśle śledzi wydarzenia z przełomowej powieści Wu Cheng’ena „Podróż na Zachód”. Oparta na chińskiej mitologii i buddyjskim folklorze gra studia Game Science przedstawia spotkania Wukonga z Yaoguai, różnymi stworzeniami i demonami z chińskich mitów, a wszystko to osadzone we wspaniałych orientalnych krajobrazach.

Odkrywanie krain czarnego mitu: Wukong

Demo Black Myth rozpoczyna się u podnóża szczytu Black Wind Mountain, w miejscu zwanym Wilczym Lasem. Ścieżki na szczyt strzegą rozproszone grupy lisów i wilczych humanoidów dzierżących topory, tarcze i łuki. Chociaż ci wrogowie nie są trudni, uczą podstaw walki, takich jak uniki, techniki ładowanego kostura i wczesne zaklęcia, takie jak Zamrożenie.

Główną bronią Wukonga jest laska zwana Ruyi Jingu Bang, którą może zmniejszyć do rozmiaru igły i bezpiecznie przechowywać w uchu. Małpi Król dysponuje szeregiem kombinacji broni, w tym możliwością ładowania Jingu Bang w celu gromadzenia punktów skupienia, co pozwala mu wyprowadzać ciężkie ataki. Chociaż nie możesz przechowywać Punktów Skupienia zdobytych podczas ładowania jego broni, możesz je gromadzić, aby wykorzystać je później, walcząc z wystarczającą liczbą wrogów. Poznanie czasu wykonywania tych ruchów bronią i tego, jak z nich korzystać, wraz z rosnącą biblioteką mistycznych zaklęć, jest niezbędne, aby odnieść sukces w walce z wieloma bossami w grze.

Spotkanie z bossem w Lesie Wilków

Chociaż w Wilczym Lesie jest co najmniej pół tuzina opcjonalnych i wymaganych bossów, spędzam czas mierząc się z dwoma najtrudniejszymi przeciwnikami. Pierwszym z nich jest płonący, dzierżący włócznie wilk o imieniu Guangzhi, który atakuje mnie ognistymi atakami. Po pokonaniu go upuszcza swoją podwójną włócznię zwaną Czerwonymi Przypływami. Aktywacja powoduje, że Wukong na chwilę zmienia się w wilka, co pozwala mi używać mocy ognia bossa do wywoływania efektu spalania na wrogach.

Biegnę za kolejnym opcjonalnym bossem i przebijam się do Świątyni Guanyin, gdzie mierzę się z Lingxuzi, gigantycznym psem. Po kilku próbach w końcu go pokonałem i zdobyłem rzadką maskę wilka, która gwarantuje mi premię do obrażeń przeciwko ciężko rannym wrogom.

Black Myth: Wukong oferuje fascynujący świat z efektownymi projektami postaci, walkami z bossami wymagającymi mistrzostwa umiejętności i pięknym otoczeniem. Nie możemy się doczekać premiery gry, aby doświadczyć jej doskonałej walki, obiecującego rozwoju postaci i interpretacji słynnej chińskiej opowieści ludowej.

Źródło: www.gameinformer.com