Obejrzyj 18 minut rozgrywki inspirowanej duszami Wuchang: Fallen Feathers


Wuchang: Fallen Feathers to nowa gra RPG akcji od chińskiego niezależnego dewelopera Leenzee Games oraz wydawcy Bilibili FIST: Forged in Shadow Torch. Gra czerpie inspirację z tytułów FromSoftware, takich jak Dark Souls i Sekiro: Shadows Die Twice, i zleca Ci uratowanie kraju cierpiącego z powodu wstrząsów społecznych i nadprzyrodzonej choroby.

Akcja gry toczy się w ostatnich latach chińskiej dynastii Ming, gdzie powiesił się cesarz Chongzhen. Próżnia władzy, jaką tworzy jego śmierć, powoduje krwawe konflikty w całym kraju, gdy armie i inne siły ścierają się o kontrolę, pozostawiając wioski bezradne wobec plądrowania i bezmyślnego chaosu. Jeśli to nie wystarczy, tajemnicza i nieuleczalna choroba zwana „piórowaniem” powoduje, że ludziom rosną pióra. To nie tylko fizycznie deformuje osoby dotknięte chorobą, ale powoduje, że ich umysły łamią się w nieprzewidywalny, często brutalny sposób.

Kontrolujesz tajemniczą wojowniczkę dzierżącą miecz prawie tak wysoki jak ona. Jest również wyposażona w boczny pistolet (ala Bloodborne) i może wyposażyć się w inną broń, na przykład ciężki topór. Fani Sekiro prawdopodobnie zauważą podobieństwa projektowe do Sekiro, od punktów kontrolnych po układ menu, chociaż walka Wuchanga nie wydaje się tak szybka. Wyeliminujesz wrogów, od ludzkich żołnierzy po nadprzyrodzone zagrożenia przesiąknięte różnymi chińskimi mitologiami ze starożytnych kultur, takich jak miejsca cywilizacji Shu, Sanxingdui i Jinsha. Leenzee opublikował 18 minut materiału z rozgrywki w wersji alfa i chociaż gra nadal wygląda nieco szorstko na brzegach, stanowi niezły dowód koncepcji. Wuchang: Fallen Feathers nie ma okna wydania, ale Leenzee twierdzi, że ma zostać wydane na PC i konsole obecnej generacji.


Co sądzisz o Wuchang: Fallen Feathers io tym, jak zapożycza się od FromSoftware? Podziel się wrażeniami w komentarzach.Source : https://www.gameinformer.com/2021/09/17/watch-18-minutes-of-gameplay-of-the-souls-inspired-wuchang-fallen-feathers