Obecnie istnieje ponad 1000 gatunków PokémonówPo 26 latach i dziewięciu generacjach gier Pokémon dostępnych jest teraz ponad 1000 różnych gatunków kieszonkowych potworów, które można schwytać i walczyć.

To daje jeden długi Pokérap, aby wymienić je wszystkie.

Dzisiaj jest oficjalna data premiery Pokémon Scarlet i Violet, a wraz z nimi kolejnych 140 różnych gatunków w nadrzędnym National Pokédex franczyzy.

Eurogamer Newscast: Czy powinieneś zerknąć na przecieki Pokémon Scarlet i Violet?

Nowa liczba gatunków Scarlet i Violet podnosi całą serię do 1010 unikalnych gatunków – chociaż jest tu wiele zastrzeżeń.

Na początek, dwa z nowych stworzeń dziewiątej generacji można obecnie zobaczyć tylko w postaci obrazków w Scarlet i Violet. Gry pozostawiają im luki w swoim Pokédexie, które należy wypełnić, gdy te stworzenia staną się dostępne, prawdopodobnie w przyszłej aktualizacji.

Warto również zauważyć, że numeracja gatunków Pokémonów nigdy nie uwzględniała wielu alternatywnych form istniejących stworzeń jako osobnych wpisów w Pokédexie.

Różne Pokémony mogą pojawiać się w alternatywnych postaciach, takich jak 28 odmian Unowna o tematyce alfabetycznej lub różne formy Rotoma związane z urządzeniami elektrycznymi.

Jest też wiele regionalnych odmian – takich jak nowy Paldean Wooper Scarlet i Violet. Nie jest to liczone jako nowy gatunek, tak jak alolan Raichu nie był w Sun and Moon.

To powiedziawszy, Scarlet i Violet raczej niepotrzebnie komplikują to, klasyfikując niektóre gatunki, które wcześniej mogły być oceniane jako forma regionalna, jako odrębne nowe gatunki – na przykład nowa wersja Diglett typu wodnego, nazwana Wiglett. (Wyjaśnienie tutaj jest takie, że są to Gatunki Zbieżne i tak się złożyło, że ewoluowały, aby wyglądać podobnie.)

Pokémony różniące się płcią nie są liczone jako odrębne gatunki – z wyjątkiem Nidorana, którego męskie i żeńskie warianty są traktowane oddzielnie.

Są też tymczasowe ewolucje wielu stworzeń widziane poprzez Mega Ewolucję i formy Gigantamax. Te drastycznie zmieniają wygląd Pokémona, ale nie są liczone jako odrębny gatunek w taki sam sposób, jak zwykła ewolucja.

Dodaj to wszystko razem, a Pokémon jakiś czas temu przekroczył 1000 odmian.

Mimo to, teraz to już oficjalne. Formalnie zidentyfikowano 1010 różnych gatunków Pokémonów – liczba ta, jestem pewien, wkrótce ponownie wzrośnie. Ile możesz wymienić?


Źródło : https://www.eurogamer.net/there-are-now-more-than-1000-species-of-pokemon