Nvidia, Google, podobno wyrażają obawy dotyczące przejęcia Xbox przez Activision


Według raportu Bloomberga, Google i Nvidia podobno dołączyły do ​​​​Sony, zgłaszając obawy do Federalnej Komisji Handlu (FTC) dotyczące planowanego przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft za 69 miliardów dolarów.

Obie firmy podobno twierdzą, że przejmując Activision Blizzard, Microsoft uzyskałby nieuczciwą przewagę na rynkach chmury, subskrypcji i gier mobilnych. To powiedziawszy, jedno ze źródeł powiedziało Bloombergowi, że przynajmniej Nvidia nie jest wyraźnie przeciwna przejęciu, chociaż podkreśla znaczenie równego dostępu do tytułów gier.

Raport nie omawia innych konkretnych obaw obu firm. Microsoft jest obecnie silnym rywalem w grach w chmurze wraz z Nvidią dzięki GeForce Now, a program Google Stadia upadł w zeszłym roku. Jednak w grach mobilnych Microsoft jest wyraźnie obecny.

W rzeczywistości, szef Xbox, Phil Spencer, wcześniej wskazywał na mobilny oddział King firmy Activision Blizzard jako kamień węgielny zamierzonego przejęcia, a dokumenty związane z transakcją ujawniły, że Microsoft chce wykorzystać King do stworzenia nowej „platformy mobilnej xbox”.

Nvidia i Google dołączają do Sony jako główne firmy, które zgłaszają organom zarządzającym problemy związane z przejęciem, choć sądząc po tonie, te dwie ostatnie są znacznie łagodniejsze w tej sprawie. W zeszłym roku FTC ogłosiła, że ​​złoży pozew w celu zablokowania próby przejęcia Microsoftu ze względu na obawy, że umowa zaszkodzi konkurencji ze strony rywalizujących producentów konsol poprzez wyłączność. Podobne obawy wyraził również brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA).

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Microsoft wielokrotnie próbował przeciwdziałać takim obawom, między innymi oferując umowę na utrzymanie Call of Duty na PlayStation nawet przez dziesięć lat i podobną obietnicę przeniesienia serii na konsole Nintendo.

Chociaż nie jest jasne, w jakim stopniu Nvidia lub Google będą nadal zaangażowane, obie firmy mogą potencjalnie zostać wezwane do złożenia zeznań przed FTC, gdy pozew trafi do sądu, co, jak zauważa Bloomberg, planowane jest na sierpień tego roku.

Rebekah Valentine jest reporterem wiadomości dla IGN. Możesz ją znaleźć na Twitterze @duckvalentine.

Źródło : https://www.ign.com/articles/nvidia-google-reportedly-voice-concerns-over-xboxs-activision-acquisition