Nowy tryb gry Piekielne Hordy w Diablo 4: wszystko, co musisz wiedzieć

Diablo 4 Sezon 5: Zupełnie nowe wrażenia z gry

Diablo 4 Sezon 5 wprowadzi 6 sierpnia nowy tryb gry roguelite inspirowany grą Vampire Survivors, w którym gracze zmierzą się z falami wrogów, wybierając „zalety i wady” pomiędzy każdą falą. W najnowszym czacie przy ognisku w Diablo 4 Blizzard ujawnił, że gracze powrócą do piekła w sezonie 5, gdzie będzie miała miejsce nowa aktywność Piekielne Hordy. Według Blizzarda tryb ten koncentruje się na gęstości potworów, w których gracze zmierzą się z ogromnymi falami wrogów. Pomiędzy falami gracze będą wybierać zaletę i wadę, która będzie się utrzymywać przez resztę gry, przy czym zalety zapewniają graczom potężne wzmocnienia, a wady zapewniają im negatywne efekty. Przetrwanie wystarczającej liczby fal zakończy się spotkaniem z bossem przeciwko członkom Rady Fel, wskrzeszonym wersjom wrogów, których gracze mogą pamiętać z Diablo 2.

Lukratywne nagrody dla Piekielnych Hord

Blizzard obiecuje całkiem lukratywne nagrody za Piekielne Hordy, które będą dostępne na poziomie 3. Świata i będą oferować w sumie osiem poziomów trudności do wyboru. W miarę postępu gry gracze będą zdobywać walutę, która na koniec będzie wykorzystywana do odblokowywania nagród w różnych skrzyniach. Oprócz nowych unikalnych przedmiotów, które można zdobyć wyłącznie w wyniku aktywności, gracze będą mogli otworzyć skrzynię, w której ze 100% prawdopodobieństwem upuścisz przedmiot z dużym afiksem. Piekielne Hordy będą także świetnym sposobem na zdobycie złota, powiedział Blizzard, coś, co obecnie jest trudniejsze do zdobycia i bardzo potrzebne ze względu na zmiany wprowadzone w ramach aktualizacji gry Loot Reborn, która wymaga wykorzystania dużych ilości złota we wszystkich jego różne systemy ulepszania wyposażenia. Piekielne Hordy będą także kolejnym sposobem na zdobycie materiałów mistrzowskich, które obecnie można zdobyć wyłącznie z Otchłani.

Mimo że wcześniej nie obiecywano, że przyszłe sezony będą miały publiczny serwer testowy, sezon 5 będzie miał wersję PST i zadebiutuje 25 czerwca. Inne zmiany, które pojawią się w sezonie 5, obejmą ulepszenia unikalnych przedmiotów, zmiany w balansie klas i nie tylko. Sezon 5 będzie krótszy niż poprzednie i będzie trwał około dwóch miesięcy zamiast zwykłych trzech. Zakończy się wraz z premierą pierwszego rozszerzenia do Diablo 4, Vessel of Hatred, i rozpoczęciem Sezonu 6 8 października. Najnowsza aktualizacja Diablo 4 osłabiła najpotężniejszy eliksir sezonu, jednocześnie obniżając trudność Otchłani, aby pomóc graczom w dalszej końcówce gry.

Źródło: www.gamespot.com