Nowy świat utknął w kryzysie walutowymNew World jest obecnie dotknięty deflacyjnym kryzysem walutowym tak silnym, że na niektórych serwerach gracze zaczęli wymieniać między sobą surowce zamiast wydawać coraz cenniejsze monety.

Zgodnie z artykułem zamieszczonym w Player Auctions, najnowsza gra MMORPG firmy Amazon stoi obecnie w obliczu niepokojącego okresu deflacji. W przeciwieństwie do innych gier MMO, które często muszą walczyć z inflacją powodowaną przez graczy generujących więcej pieniędzy poprzez mielenie zadań i gromadzenie małych fortun, New World boryka się z zupełnie odwrotnym problemem.

Zgodnie z artykułem, podstawowe metody dystrybucji waluty Nowego Świata wśród graczy w całej krainie – poprzez upuszczanie potworów, odzyskiwanie i wykonywanie zadań – nie oferują wystarczającej ilości monet, aby nadążyć za tempem, w jakim wychodzą z obiegu jako gracze wydają swoje ciężko zarobione monety. Wraz ze spadkiem obiegu w grze, spowodowało to spadek cen przedmiotów w grze, takich jak materiały rzemieślnicze, „niekoniecznie dlatego, że nie ma wystarczającej ilości monet, aby na nie sobie pozwolić, ale dlatego, że wartość waluty jest znacznie wyższa niż wartość towarów”.

Chociaż kwestia deflacji stanowi wiele problemów dla graczy w grze, sama spadająca cena surowców może wpłynąć na sposób, w jaki fani będą grać w tę grę w przyszłości. Ponieważ ceny spadają, może to potencjalnie zniechęcić graczy do podnoszenia pewnych umiejętności w celu generowania dochodu. Na przykład, jeśli cena surowców spadła wystarczająco gwałtownie, gracze mogą być mniej skłonni do poświęcania czasu na ich wydobycie, ponieważ zwrot ze sprzedaży rudy byłby tak znikomy, że nie byłby wart ich czasu.

Na niektórych serwerach aukcje graczy zgłaszają, że wartość waluty jest teraz tak wysoka, że ​​gracze cofnęli się z powrotem do ekonomii barterowej, w której zamiast monet handluje się zasobami. Gracze wydają się teraz zawierać transakcje typu „1000 płótna, za 600 rudy i 20 jaj lub narzędzia z gwiezdnego metalu za 40 stalowych sztabek”, aby móc gromadzić posiadane monety. Choć być może jest to trafny sposób handlu pod względem ustawień i środowiska gry, dla graczy New World jest to tylko ilustracją problemów, jakie powoduje w grze deflacja.

Nie wiadomo, jak deweloper New World, Amazon Games, będzie próbował rozwiązać ten problem. Jednak ze względu na to, że skutki deflacji prawdopodobnie pogorszą się, jeśli problem pozostanie nietknięty, gracze będą mieć nadzieję, że potencjalne rozwiązania kryzysu walutowego pojawią się raczej wcześniej niż później.

Aby dowiedzieć się więcej o New World, zapoznaj się z tym artykułem, w którym wysłaliśmy do gry wirtualnego reportera wojennego, który powie nam, jak wygląda życie każdej z walczących frakcji w grze.

Jared Moore jest niezależnym pisarzem dla IGN. Możesz śledzić go dalej Świergot.

Source : https://www.ign.com/articles/new-world-currency-crisis-deflation