Nowy rozgrywka Shin Megami Tensei V z wściekłym Ogre Bossem – Tokyo Game Show 2021w specjalna audycja wyemitowany na Tokyo Game Show 2021 Online, Sega i Atlus pokazali nowy materiał z rozgrywki Shin Megami Tensei V, który ma zostać wydany w Japonii 11 listopada 2021 roku. To demo różniło się od tego na parkiecie i opublikowany wczoraj przez IGNi zawierał przedłużoną walkę z czerwonym ogrem.

Gracz (japońska scenarzystka gier o imieniu Mafia Kajita, samozwańczy fan serii) eksplorował piaszczyste, zrujnowane tereny Tokio, co skłoniło go do porównania widoków ze słynnymi wydmami Tottori. Potwory swobodnie wędrują po mapie i są nie tylko widoczne, ale i słyszalne dla gracza; zamaskowany Ippon-Datara wył spod masek, wydając okropny dźwięk. Kajita wdał się w kilka małych walk, popisując się różnymi atakami na słabszych potworach, w tym krzykiem Syrenki, który może zamrozić wrogów i roztrzaskać ich, jeśli zabraknie im HP.

Walki Shin Megami Tensei V nie polegają jednak wyłącznie na walce, ponieważ gracz może w dowolnym momencie spróbować porozmawiać z demonami i coś wypracować. Kajita spotkał trio „szalonych ptaków” i natychmiast zaprzyjaźnił się z jednym, kończąc walkę i jednocześnie zdobywając nowego członka drużyny. Inne potwory potrzebowały bardziej przekonujących: dwurożec powiedział bohaterowi, że „pachniał jak człowiek”, co skłoniło Kajitę do wybrania odpowiedzi: „Zjadłem ich jedzenie”. Dwurożec został odparty, mówiąc: „Ludzkie jedzenie jest BRUTTO”, więc podał mu przedmiot antytoksyny i szybko zniknął.

Spotkanie z gigantycznym ogrem rozpoczęło się w rozmowie, gdy bestia przechwalała się swoją siłą i okrucieństwem, zanim przyznała się do problemu: jest tak silny i tak przerażający, że żaden z innych potworów nie podzieli się z nim swoimi problemami, po prostu uciekają. Polecił graczowi dowiedzieć się, które potwory potrzebują jego pomocy, dając im szansę na zostanie „szefem” w jego organizacji. Jednak pomimo rozmowy z kilkoma małymi stworzeniami, żadne z nich się do tego nie przyznało. Kajita wrócił do ogra, aby przekazać mu wiadomość, co go rozwścieczyło. Wyszedł na zewnątrz i zagroził innym potworom, prowadząc je do błagania o pomoc od postaci gracza, doprowadzając ogra do szaleństwa i wywołując bitwę.

Walka trwała długo, ponieważ ogr miał tyle HP, że gra nie wyświetlała całkowitej liczby. Kajita zmęczył zrzędliwego olbrzyma, wykorzystując jego słabe punkty (otrzymując dodatkowe akcje bojowe) i usypiając go tak, aby przegapił swoje tury. Wzór nie utrzymał się, a ogr był w stanie uderzyć całą drużynę Kajity, zadając ogromne obrażenia. W końcu przyszedł czas na zakończenie segmentu, ale Kajita odmówił odłożenia kontrolera. Personel ustąpił, dając mu „pięć minut” na zakończenie bitwy.

Dodatkowy czas ledwo wystarczył, aby wykonać zadanie, ponieważ Kajita wykończył ogra, zmuszając go do przyznania, że ​​poczuł „wstyd” przed ucieczką. Małe demony nie tylko dziękowały graczowi i nagradzały go za walkę, ale ogr dał mu również prezent, a gra uznała to zadanie za ukończone.

Podczas nieinteraktywnego odcinka pokazano nowy materiał filmowy przedstawiający przerywnik pomiędzy czterema potężnymi demonami. Każdy z nich określił się jako pochodzący z różnych regionów świata: Egiptu, Grecji, Skandynawii i Indii. Projekt postaci każdego demona był również zgodny z jego geograficznym pochodzeniem. Kajita porównał scenę do Avengers, ale przyznał też, że była tak krótka, że ​​nie wie, jakie ma to znaczenie dla fabuły. Większość programu zawierała spekulacje na temat fabuły gry, ponieważ obsługa przyznała, że ​​bardzo niewiele informacji na temat fabuły zostało upublicznionych.

Gdy program został uzupełniony informacjami o premierze i zaprezentowaniu edycji deluxe, angielski zespół ds. transmisji przypomniał widzom, że lokalne daty premiery i opakowania będą się różnić w zależności od regionu. W Stanach Zjednoczonych Shin Megami Tensei V ma przybyć 12 listopada 2021 r.

Diamond Feit jest autorką/podcasterem z Osaki w Japonii, która używa Twittera i Twitcha jako feitclub.

Source : https://www.ign.com/articles/new-shin-megami-tensei-v-gameplay-features-an-angry-ogre-boss