Nowy reżyser restartu Maratonu w Bungie

Bungie zmienia kierunek kreatywny w przypadku ponownego uruchomienia Maratonu

Według doniesień Studio Bungie przechodzi zmiany w swoim kierunku twórczym, co zaowocowało zmianą reżyserów gry przy tworzeniu nowej wersji klasycznej serii strzelanek Marathon z lat 90., a w tej roli potwierdził się były dyrektor gry Valorant Joe Ziegler.

Zmiana na stanowisku twórczego przywództwa w Bungie

Projektant Bungie, Christopher Barrett, kierował wcześniej projektem – określanym jako „strzelanka PvP science fiction” – ale kiedy zaczęły krążyć plotki, że nie jest już na tym stanowisku, Joe Ziegler w mediach społecznościowych potwierdził, że teraz to on jest w grze dyrektor.

„Przez dziewięć miesięcy pracowałem nad Maratonem jako reżyser gry” – napisał Ziegler w poście na Twitterze/X. „Nadal jesteśmy w fazie rozwoju, ale nie mogę się doczekać, aby udostępnić wam więcej informacji na temat gry, gdy będziemy coraz bliżej premiery. »

Zwiastun ogłoszenia maratonu | Gry na PS5 i PC

Ponowne uruchomienie Maratonu zostało ogłoszone w zwiastunie. Według źródeł IGN nominacja Zieglera jest częścią kreatywnych zmian w przywództwie w Bungie, które wynikają z „rosnącego niepokoju” po zeszłorocznych zwolnieniach w studiu. W wyniku zwolnień 100 pracowników Bungie straciło pracę, co szef Bungie, Pete Parsons, określił później jako „smutny dzień” dla studia – oświadczenie to uznano wówczas za niewrażliwe.

Zmiany po trudnościach

Zwolnienia w Bungie podobno wynikają ze spadku liczby graczy w Destiny 2, a także z rozczarowującej liczby zamówień przedpremierowych na tegoroczny dodatek The Final Shape. Wkrótce po potwierdzeniu zwolnień Bungie ogłosiło, że opóźnia wydanie The Final Shape o cztery miesiące, a Marathon – kolejny duży projekt studia zajmujący się usługami na żywo – został przesunięty na 2025 rok.

Źródło: www.eurogamer.net