Nowy kontroler Xbox Sebile: trwalszy, konfigurowalny i ekologiczny. Oczekiwana data premiery: maj 2024.

Nowy kontroler Xbox, o nazwie Sebile, został wykryty w wyniku masowego wycieku dokumentów Microsoftu.

Trwalszy i konfigurowalny kontroler Xbox

Sebile, zgodnie z wyciekiem nazywany wcześniej uniwersalnym kontrolerem Xbox, jest uwzględniony w planie działania dotyczącym sprzętu przesłanym wewnętrznie e-mailem 5 lutego 2022 r. Sebile kładzie większy nacisk na trwałość, a także poprawę żywotności baterii.

Jedną z najbardziej zauważalnych zmian w kontrolerze Xbox jest wymienny akumulator, co oznacza, że ​​w przypadku wyczerpania się baterii możesz po prostu ją wymienić, zamiast kupować nowy kontroler. Sebile będzie również wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i mniejszej ilości żywicy, aby zmniejszyć ilość odpadów.

W planie działania dotyczącym sprzętu szczegółowo opisano nowe sterowniki modułowe i zwiększoną trwałość, których celem jest poprawa trwałości i niezawodności sterownika. Nowe funkcje immersyjne obejmują precyzyjne wrażenia dotykowe, elementy dotykowe VCA, które pełnią także funkcję głośników, akcelerometr oraz cichsze przyciski i joysticki.

Bardziej praktyczne zastosowanie i wydanie planowane na 2024 rok

Kontroler automatycznie się wybudzi po podniesieniu, co eliminuje konieczność ręcznego włączania go, jeśli znajduje się w trybie uśpienia. Opcje łączności są dostępne wyłącznie bezprzewodowo.

Według dokumentu, który wyciekł, Sevile powinien ukazać się pod koniec maja 2024 roku. Jego prezentacja planowana była nieco wcześniej, ale na pewno nie wcześniej niż we wrześniu 2023 roku.

Kontroler Sebile to jeden z kilku projektów sprzętowych zaplanowanych przez Microsoft, obejmujący aktualizację średniej generacji Xbox Series X i S przed kolejną konsolą Xbox, której premiera zaplanowana jest na rok 2028.

Źródło: www.eurogamer.net