Nowy darmowy dodatek do gry Thief: The Black Parade.

Duże rozszerzenie do gry Thief: The Dark Project

Zespół programistów i modderów-ochotników wydał niedawno ogromny dodatek do 25-letniej gry typu stealth z perspektywy pierwszej osoby, Thief: The Dark Project. To rozszerzenie, zatytułowane The Black Parade, jest wynikiem siedmiu lat ciężkiej pracy i jest określane jako „nieoficjalne darmowe rozszerzenie” do edycji gry Thief Gold. Zawiera dziesięć nowych misji, cztery nowe narzędzia i „30 minut oszałamiających przerywników filmowych i nie tylko”, a wszystko to można pobrać bezpłatnie.

Fabuła Czarnej Parady

W The Black Parade wcielasz się w postać Hume’a, zatwardziałego przestępcę wygnanego w ramach kary za swoje zbrodnie. Akcja rozgrywa się w roku 833, kiedy ponownie znajdujesz się w The City, rozległej metropolii z czarnymi jak sadza budynkami, opanowanej przez tłusty dym i hałaśliwe maszyny, gdzie rezonują złowrogie spiski szeptane poza zasięgiem wzroku. Zagubiony i bez grosza w kieszeni zmuszony jesteś powrócić do swojego dawnego życia jako złodziej i odnaleźć swojego byłego wspólnika Dahlquista. Cienie i cisza są Twoimi sprzymierzeńcami. Światło jest twoim wrogiem. Dyskrecja i przebiegłość to Twoje narzędzia. A bogactwo innych jest do wzięcia.

Oprócz zapewnienia fanom Thief nowego cyfrowego placu zabaw, to rozszerzenie zawiera także „kilka poprawek do klasycznej formuły rozgrywki w Thief”, aby nieco urozmaicić grę, szczególnie na trudniejszych poziomach trudności.

Korekty rozgrywki

Nad tym rozszerzeniem czuwał Romain Barrilliot, projektant poziomów w Arkane Lyon, który udostępnił krótki zwiastun na Twitterze. Rozszerzenie nie tylko dostarcza fanom Thief nową zawartość, ale także poprawia klasyczną formułę rozgrywki, aby nieco urozmaicić grę, szczególnie na najwyższych poziomach trudności.

Źródło: www.eurogamer.net