Nowość na Steamie: odkryj rodziny Steam, aby grać z rodziną!

Valve ogłasza Steam Families, nowy program umożliwiający graczom tworzenie grup w celu dzielenia się grami i grania w nie z bliskimi. Program zostanie uruchomiony dzisiaj w kliencie Steam w wersji beta i zastępuje funkcje Family Sharing i Family View oferowane przez Steam.

Przegląd rodzin Steam

Rodziny Steam mogą pomieścić maksymalnie sześciu członków, a dołączając do grupy, zyskujesz dostęp do wszystkich gier, które można udostępniać w bibliotece każdego członka. Należy pamiętać, że niektórych gier nie można udostępniać z różnych powodów technicznych lub według uznania twórców.

Godne uwagi gry, które obecnie kwalifikują się do udostępniania rodzinnego, to Helldivers 2, Baldur’s Gate 3, Balatro, Cyberpunk 2077, Elden Ring i Hogwarts Legacy.

Kluczowe cechy rodzin Steam

Kiedy grasz w grę należącą do członka rodziny, możesz między innymi tworzyć własne pliki zapisu, zdobywać własne osiągnięcia i mieć dostęp do plików warsztatu. Kiedy kupisz grę, pozostaje ona Twoją własnością i pojawia się wyłącznie w Twojej bibliotece.

Dwóch członków nie może grać jednocześnie w tę samą kopię gry, co zmusza np. gracza chcącego grać w trybie kooperacyjnym do zakupu własnej kopii gry lub zagrania w inną kopię należącą do innego członka rodziny.

Zarządzanie rodziną na Steamie

Steam opublikował często zadawane pytania, w których znajdują się odpowiedzi na niektóre pytania dotyczące rodzin Steam, w tym kontroli rodzicielskiej i zarządzania zakupami dla dzieci. Zaleca się przeczytanie całego artykułu, aby poznać wszystkie szczegóły, jednak oto kilka kluczowych punktów, o których należy pamiętać:

  • Członkowie mogą opuścić rodzinę Steam w dowolnym momencie, ale będą musieli poczekać rok, zanim będą mogli utworzyć nową rodzinę lub dołączyć do niej. Ponadto wakatów nie można obsadzić przez rok.
  • Dzieci w rodzinie Steam nie mogą wychodzić same i muszą zostać odebrane przez osobę dorosłą w ​​rodzinie.
  • W udostępnione gry można grać w trybie offline.
  • Granie w grę członka zapewnia także dostęp do posiadanej przez niego zawartości do pobrania, którą można udostępniać.
  • Można zmienić kopię gry, w którą grają członkowie rodziny, należy jednak pamiętać, że jeśli dwóch członków ma inną zawartość do pobrania, zapisywanie może nie działać.
  • Z wyjątkiem członków będących dziećmi, nie możesz zabronić innym członkom grania w grę, którą posiadasz.
  • Jeśli członek rodziny zostanie zablokowany za oszukiwanie podczas grania w Twoją kopię gry, Ty również zostaniesz zablokowany w tej grze.

Ograniczenia i ograniczenia

Niektóre gry są wykluczone z Chmury rodzinnej z różnych powodów technicznych lub redakcyjnych, takich jak gry wymagające klucza strony trzeciej, dodatkowe konta lub subskrypcje, bezpłatne DLC, gry z ograniczeniami regionalnymi itp.

Aby utworzyć rodzinę Steam, musisz dołączyć do programu beta rodziny Steam. Więcej informacji na temat tego procesu można znaleźć w ustawieniach klienta Steam.

Co sądzisz o rodzinach Steam i czy rozważasz utworzenie takiej? Prześlij nam swoją opinię!

Źródło: www.gameinformer.com