Noworoczny list prezesa Square Enix omawia NFT, Metaverse, Blockchain i nie tylkoPrezes Square Enix, Yosuke Matsuda, opublikował nowy list, aby uczcić nowy rok i poinformować fanów i inwestorów, czego mogą oczekiwać od firmy w przyszłości.

Matsuda poruszył tematy takie jak metaverse, NFT, blockchain i inne. Zaczynając od metaverse, Matsuda powiedział, że decyzja Facebooka o zmianie nazwy na Meta pokazuje, że metaverse jako koncepcja „nie jest tylko modnym hasłem, ale jest tutaj, aby pozostać”.

Matsuda powiedział, że metaverse stanie się bardziej komercyjnym produktem w 2022 roku i może w przyszłości mieć zastosowanie do Square Enix.

„Metaverse prawdopodobnie zobaczy znaczące przejście do fazy biznesowej w 2022 roku, z szeroką gamą usług pojawiających się na scenie. Ponieważ ta abstrakcyjna koncepcja zaczyna nabierać konkretnych kształtów w postaci ofert produktów i usług, mam nadzieję, że przyniesie również zmiany, które będą miały bardziej istotny wpływ na naszą działalność” – powiedział Matsuda.

Jeśli chodzi o NFT, Matsuda powiedział, że może to stać się kolejną znaczącą szansą biznesową. Podobnie jak inni, Matsuda zaobserwował „podtekst spekulacyjny” w niektórych częściach krajobrazu NFT, ale ogólnie rzecz biorąc, dyrektor uważa, że ​​NFT z czasem staną się niezwykle popularne.

„Obserwujemy tu i ówdzie przykłady przegrzanego handlu cyfrowymi towarami opartymi na NFT z nieco spekulacyjnymi wydźwiękami, niezależnie od zaobserwowanej wartości dostarczanych treści” – powiedział Matsuda. „Oczywiście nie jest to idealna sytuacja, ale spodziewam się, że ostatecznie pojawią się umowy dotyczące odpowiedniego rozmiaru w zakresie towarów cyfrowych, ponieważ stają się one coraz bardziej powszechne wśród ogółu społeczeństwa, a wartość każdej dostępnej treści zostanie skorygowana do ich prawdziwej szacowanej wartości, oraz Staram się, aby stały się tak znajome, jak handel dobrami fizycznymi”.

Matsuda powtórzył, że wcześniej ogłoszony plan Square Enix dotyczący inwestowania w sztuczną inteligencję, chmurę i gry blockchain pozostaje niezmieniony. Square Enix jest „agresywny” w swoich programach badawczo-rozwojowych i inwestycjach w dziedzinie sztucznej inteligencji, chmury i gier blockchain, powiedział Matsuda.

Jeśli chodzi o chmurę, granie w chmurze Matsudy może sprawić, że jej zawartość stanie się bardziej dostępna. „Wykorzystywanie technologii chmury jest niezwykle skuteczne jako sposób na zapewnienie jednolitej dostępności naszych treści i usług oraz jako katalizator do tworzenia nowych form ekscytacji, które rozszerzają możliwości opracowywania treści, z których jesteśmy znani” – powiedział Matsuda. „W związku z tym będziemy dokonywać dużych inwestycji w przestrzeń chmurową”.

Jeśli chodzi o gry oparte na technologii blockchain, Matsuda powiedział, że Square Enix jest bardzo podekscytowany tym, jak tego typu gry mogą oferować „samowystarczalny rozwój gier”, w przeciwieństwie do gier, które istnieją dzisiaj.

„Gry blockchain, które wyszły z okresu niemowlęctwa i właśnie w tym momencie wchodzą w fazę wzrostu, są zbudowane na założeniu gospodarki symbolicznej, a zatem mają potencjał, aby umożliwić samowystarczalny wzrost gier”, powiedział Matsuda. większość z nich umożliwia taki samowystarczalny rozwój gier to różnorodność, zarówno pod względem sposobu, w jaki ludzie angażują się w interaktywne treści, takie jak gry, jak i ich motywacji do tego. Postępy w gospodarkach tokenów prawdopodobnie dodadzą dalszego rozpędu temu trendowi dywersyfikacji. zarobić” koncepcja, która jest tak podekscytowana, że ​​jest tego najlepszym przykładem”.

Wreszcie Matsuda przyznał, że krytyka „nowych trendów” w dzisiejszych grach. Ale Square Enix idzie do przodu, ponieważ w szczególności gry oparte na technologii blockchain mogą sprawić, że gry będą „bardziej ekscytujące” i spodobają się szerszej publiczności.

„Zdaję sobie sprawę, że niektórzy ludzie, którzy »grają dla zabawy« i którzy obecnie stanowią większość graczy, wyrazili swoje zastrzeżenia wobec tych nowych trendów, co jest zrozumiałe. Wierzę jednak, że będzie pewna liczba osób, których motywacją jest „grać, aby przyczynić się”, co mam na myśli, aby uczynić grę bardziej ekscytującą” – powiedział Matsuda. „Tradycyjne gry nie oferowały żadnej wyraźnej zachęty dla tej ostatniej grupy ludzi, którzy kierowali się wyłącznie tak niespójnymi uczuciami osobistymi, jak dobra wola i duch wolontariatu. Fakt ten nie jest bez związku z ograniczeniami istniejącego UGC (treści generowanej przez użytkowników). powstała wyłącznie z powodu chęci wyrażania siebie przez jednostki, a nie dlatego, że istniała jakakolwiek wyraźna zachęta do nagradzania ich za ich twórcze wysiłki. Uważam to za jeden z powodów, dla których nie było tak wielu znaczących, zmieniających grę treści, które były użytkownik wygenerowany zgodnie z oczekiwaniami”.

„Jednak wraz z postępem w gospodarkach tokenów użytkownicy otrzymają wyraźne zachęty, co spowoduje nie tylko większą spójność ich motywacji, ale także wykreuje namacalną zaletę ich twórczych wysiłków. Wierzę, że doprowadzi to do tego, że więcej osób poświęci się do takich wysiłków i większych możliwości rozwoju gier w ekscytujący sposób. Od dobrej zabawy, przez zarabianie po wkład, szeroka gama motywacji zainspiruje ludzi do angażowania się w gry i łączenia się ze sobą. To właśnie tokeny oparte na blockchain pozwolą na to Projektując w naszych grach opłacalne gospodarki tokenów, umożliwimy samowystarczalny rozwój gier”.

Matsuda powiedział, że Square Enix będzie trzymać się blisko „zmian społecznych”, ponieważ odnosi się to do zdecentralizowanych możliwości gier, takich jak blockchain. Jedną z rzeczy, którą rozważa Square Enix, jest tworzenie i wydawanie własnych tokenów w przyszłości.

Sprawdź pełny list Matsudy tutaj.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/square-enix-ceos-new-years-letter-discusses-nfts-metaverse-blockchain-and-more/1100-6499258/?ftag=CAD-01-10abi2f