Nowe iPady Apple 2021: Porównanie modeli, cen i wydajności

W tym tygodniu Apple ogłosiło nowe linie iPadów Pro i iPadów Air i zgodnie z oczekiwaniami te wysokiej klasy tablety mają bardzo wysokie ceny. Chociaż może być trudno uzasadnić wydawanie tak dużych pieniędzy na ten sprzęt, dobrą wiadomością jest to, że starsze, wciąż bardzo wydajne modele iPadów otrzymały niezłą obniżkę ceny. Apple obniżyło sugerowaną cenę detaliczną iPada 10. generacji o 100 dolarów, a jeśli szukasz urządzenia multimedialnego do oglądania serwisu Netflix lub grania w kilka gier Marvel Snap, to ono będzie w porządku. Dla porównania, nowe iPady Pro to maszyny robocze zaprojektowane, aby zapewnić kreatywnym i profesjonalistom solidne narzędzie do wielozadaniowości, stąd ich wyższa cena.

Starsze iPady w przystępnych cenach

Nie oznacza to, że starszego iPada nie można używać do podobnych zadań, ponieważ chip A14 Bionic nadal może zapewnić imponującą moc i wydajność. W przypadku bardziej umiarkowanych zadań i niektórych mniej wymagających gier za pośrednictwem Apple Arcade jest to tańsza opcja. Z drugiej strony, jeśli chcesz po prostu przeglądać internet lub oglądać seriale wieczorem, iPad 8. generacji może być lepszą opcją. Możesz kupić podstawowy model 64 GB za 250 USD, a jeśli szukasz większej pojemności za swoje pieniądze, model 256 GB jest obecnie dostępny w serwisie Amazon za 379 USD.

Modele iPadów w różnych cenach

iPad Air 10. generacji
64 GB — 350 USD (450 USD)
256 GB — 490 USD z kuponem (599 USD)

iPad Air dziewiątej generacji
64 GB — 500 USD z kuponem (599 USD)
256 GB — 650 USD z kuponem (749 USD)

Dobre oferty na Apple Pencil

Jeśli szukasz opcji pomiędzy wydajnością a przystępną ceną, iPad Air jest urządzeniem dla Ciebie. Posiada wydajny chip M1 i wyświetlacz Liquid Retina, dzięki czemu może wykonywać wiele zadań i z łatwością pełnić funkcję przenośnego urządzenia rozrywkowego. Amazon oferuje modele 64 GB i 256 GB ze zniżką w wysokości 50 USD, ale jeśli zaznaczysz pole kuponu, otrzymasz dodatkowe 49 USD zniżki. Warto wspomnieć, że być może zechcesz poczekać na premierę nowych modeli iPada Air z chipem M2 w tym miesiącu, ponieważ będą one kosztować tylko 100 dolarów więcej za model.

Warto także rozważyć sparowanie tych iPadów z Apple Pencil, zwłaszcza jeśli planujesz tworzyć dzieła sztuki w formacie cyfrowym, a dostępnych jest kilka poprzednich modeli. W tym tygodniu zaprezentowano także zaawansowany technologicznie Apple Pencil Pro, ale będzie on działał tylko na nowych iPadach. Apple Pencil drugiej generacji jest najlepszy ze wszystkich, ponieważ z matowym wykończeniem bardziej przypomina prawdziwy ołówek, ma bardziej optymalny kształt i można go przyczepiać magnetycznie do niektórych modeli iPadów. Przed zakupem będziesz chciał sprawdzić kompatybilność ze swoim modelem iPada, a obsługiwane urządzenia są wymienione na każdej stronie sprzedaży Amazon.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowych iPadów, poniżej przygotowaliśmy dla nich strony zamówień przedpremierowych, jeszcze przed ich premierą.

Amazonka
Najlepsza oferta

Źródło: www.gamespot.com