Nowe doświadczenia z dodatkiem Age of Empires IV – The Sultans Rise. Ekscytująca nowa kampania, cywilizacje japońskie i bizantyjskie i wiele więcej!

Odkryj teraz nowe funkcje długo oczekiwanego dodatku Age of Empires IV – The Sultans Ascend! To rozszerzenie, dostępne od 14 listopada, oferuje nową przygodę, nowe cywilizacje i wiele więcej. Zamów w przedsprzedaży już teraz, aby być jedną z pierwszych osób, które poznają te ekscytujące nowe funkcje.

Ekscytująca kampania składająca się z 8 misji

The Sultans Ascend to nowa kampania dla jednego gracza, której akcja toczy się na Bliskim Wschodzie podczas europejskich wypraw krzyżowych. Uosabiasz muzułmański opór wobec inwazji, śledząc historię słynnych przywódców muzułmańskich, ich walki z krzyżowcami i bitwy, które toczyli. Ta historia zaczyna się od pierwszej krucjaty pod koniec XI wieku, kiedy muzułmańskie prowincje zostały rozdzielone przez wewnętrzne rywalizacje. Następnie krzyżowcy wykorzystali to, aby najechać wybrzeże Lewantu i zająć główne miasta, zwłaszcza Jerozolimę, co pozwoliło im kontrolować większość Ziemi Świętej. Gracze zmierzą się z Zakonami Templariuszy, Szpitalników i Krzyżaków, a także z ich odwiecznymi wrogami, Mongołami. Sultans Ascend to pierwsza kampania w Age of Empires IV obejmująca bitwy morskie, które będą toczyć się zarówno na lądzie, jak i na morzu, a do Twojej dyspozycji będą nowi bohaterowie, zdolności i mechaniki.

Dwie nowe cywilizacje

W odpowiedzi na prośby fanów do gry wkraczają dwie nowe cywilizacje: potężna Japończycy i znamienici Bizantyjczycy. Każda cywilizacja wnosi nowe pomniki, jednostki specjalne i unikalne strategie. Cywilizacja japońska przenosi Cię do epoki samurajów i pozwala rekrutować jednostki Shinobi do szpiegostwa i zabójstw. Cywilizacja bizantyjska skupia się na Wschodnim Cesarstwie Rzymskim, które trwało ponad tysiąc lat. Gracze będą mogli budować akwedukty i cysterny, zbierać nowe zasoby i zatrudniać najemników, aby wzmocnić swoją armię.

Cztery nowe odmiany cywilizacyjne

Oprócz dwóch nowych cywilizacji, The Sultans Ascend będzie zawierało także odnowione warianty czterech istniejących cywilizacji. Dynastie Abbasydów, Chin, Francji i Świętego Cesarstwa Rzymskiego skorzystają z nowych jednostek, bohaterów i strategii, aby zaoferować graczom nowe sposoby zabawy ich ulubionymi cywilizacjami.

Dziesięć nowych map i dwa nowe biomy

Rozszerzenie zawiera także dziesięć nowych map, starannie zaprojektowanych z myślą o strategicznych konfiguracjach i zróżnicowanym terenie. Będziesz musiał dostosować swoją taktykę, aby podbić różnorodne środowiska i wyjść zwycięsko. Dodatkowo The Sultans Ascend wprowadza dwa nowe biomy: Japońską Wiosnę i Sawannę.

Nie przegap długo oczekiwanego dodatku Age of Empires IV! Przygotuj się na 14 listopada, zamawiając w przedsprzedaży w sklepie Windows, Xbox lub Steam. Aby uzyskać wszystkie informacje na temat nowej zawartości, śledź Age of Empires na X, Facebooku i Instagramie lub dołącz do dyskusji na Steamie, oficjalnych forach lub Discordzie.

Nie czekaj dłużej, dołącz do imperium już teraz i zostań legendą!

Źródło: news.xbox.com